Stavba skladu pro Amazon začne v Dobrovízi za dva týdny

Stavba skladu pro Amazon začne v Dobrovízi za dva týdny

Stavba skladu pro Amazon začne v Dobrovízi za dva týdny, pravděpodobně 10. září, stavebními pracemi na základech. Do konce roku by měla mít střechu a fasádu minimálně polovina haly. ČTK to řekl manažer projektu Jan Hradecký z developerské společnosti Panattoni, která projekt zajišťuje. Stavba by měla být dokončena nejpozději v červnu 2015. Po spuštění provozu by zde mohlo najít práci asi 1500 lidí.

Zemní práce pro přípravu staveniště začaly v Dobrovízi v červenci. Kolem 10. září je naplánováno vrtání základových pilotů pro halu a jejich betonování. První část haly by měla být hotová kolem Vánoc. „Do února bude kompletně celá stavba vodotěsná,“ uvedl Hradecký. Stavba haly o rozměrech zhruba 500 krát 190 metrů by měla trvat asi sedm měsíců a bude rozdělena do tří etap. Záležet bude i na tom, jaké počasí bude v zimě.
   

Firma Panattoni má platné stavební povolení na výstavbu haly o rozměrech 91.000 metrů čtverečních, pro plánované rozšíření stavby na 95.000 metrů čtverečních je nyní vydané územní rozhodnutí, které by na začátku září mělo nabýt právní moci.
   

Developer v červnu podepsal smlouvy o spolupráci s obcí Dobrovíz i místním občanským sdružením. Místní tak dostanou různé benefity, například půl milionu korun ročně pro děti a seniory, protihlukové stěny i bezpečnější silnice. Smlouva mezi obcí a developerem obsahuje závazky developera, například vybudování obchvatu nejpozději do konce roku 2015, modernizaci obecní čistírny odpadních vod a každoroční příspěvek obci milion korun. Celkem zahrnuje investice za 100 milionů korun.
   

Podobné distribuční centrum jako u Prahy bylo plánováno také v Brně v průmyslové zóně Černovická terasa. Brněnští zastupitelé 20. května schválili aktualizaci územního plánu, čímž stavbu centra pod dlouhých rozporech v této věci umožnili. Firma Amazon však už v dubnu uvedla, že do Brna už nechce a zvažuje jiná místa ve střední a východní Evropě.  

Zdroj: ČTK

Ilustrační foto: Kamil Barták