Prodej nemovitostí prostřednictvím aukce

Prodej nemovitostí prostřednictvím aukce

FINEP nabídne své atraktivní nemovitosti v aukci. Nabízené domy jsou součástí projektu Rezidence Císařka, který se nachází v blízkosti parku Ladronka. Aukce se koná ve středu 16. 12. 2009 od 15.00 hod. na adrese Opletalova 1337/29, Nové Město – Praha 1 a je pořádána realitní kanceláří Professionals a aukční a realitní agenturou GAVLAS. Zúčastní se jí řada významných českých developerů, díky čemuž se v nabídce ocitne mnoho atraktivních nemovitostí.

„Od aukce si slibujeme další zvýšení poptávky po našich nemovitostech. Zájemci se mohou těšit na startovací ceny začínající na 9,9 milionu korun,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel FINEP Holding, SE. Nabízené domy se nacházejí v přitažlivé lokalitě svahu Strahovského kopce na rozhraní Motola, Strahova a Hřebenek.

Podle Tomáše Pardubického lze očekávat, že cena domů nezůstane na zahajovací nabídce. „Lidé se postupně učí využívat výhod aukcí. Mezi největší přednosti patří, že se nemovitost prodá za tolik, kolik jsou za ni lidé ochotni dát. Věřím, že naše domy prodáme stejně jako v minulosti za dobrou cenu,“ dodává Tomáš Pardubický.

„Aukce je lákavou možností koupě nového bytu či domu, kdy klient nakupuje za reálnou tržní cenu. V zahraničí se jedná o zcela běžný způsob prodeje a my předpokládáme, že se brzy zabydlí i na našem trhu. Aukce má pro potenciální kupce oproti dražbě velkou výhodu. Mohou kupovat zajímavé nemovitosti ještě před dokončením a vítěz aukce s developerem dále jedná jako při přímém prodeji, což mu umožňuje např. dohodu platebního režimu či řešení klientských změn,“ vysvětluje Ivo Gavlas, ředitel aukční a realitní agentury GAVLAS.

Zdroj: FINEP