Nové kancelářské centrum firmy FENIX v Jeseníku je dokončeno

Nové kancelářské centrum firmy FENIX v Jeseníku je dokončeno

V červnu 2016 byla dokončena výstavba FENIX OFFICE CENTRA, nové kancelářské budovy v Jeseníku, realizované jako objekt s téměř nulovou spotřebou energie ve standardech roku 2020. Administrativní centrum tak od léta letošního roku slouží nejen jako nové zázemí firmy, ale zejména jako pilotní projekt pro ověření spolupráce střešní fotovoltaické elektrárny s domovními bateriemi a „smart grid“.

Na tiskové konferenci, kterou vedení holdingu FENIX svolalo do Jeseníku, představil ing. Cyril Svozil, majitel a ředitel společnosti, nejen samotnou novou kancelářskou budovu, ale i výsledky loňského roku, plány na rok 2016, produktové novinky a současný stav na poli evropských směrnic a regulací.

Nejlepší výsledky ve své historii dosáhla podle Cyrila Svozila v loňském roce 2015 skupina Fenix Group a.s.. „Tahouny loňských rekordních prodejů jsou topné rohože a kabely ECOFLOOR a sálavé panely ECOSUN.“, uvedl ve své prezentaci ing. Cyril Svozil. Úspěšně pokračovala i spolupráce s UCEEB (Univerzitní centrum energeticky efektivních budov) ČVUT Praha, kde byla v závěru roku 2015 dokončena 1. etapu měření účinnosti, spotřeby energie a kvality vnitřního prostředí při použití různých topných systémů. „V současné době probíhá v laboratořích ČVUT (UCEEB) doposud nejkomplexnější porovnávání účinnosti jednotlivých elektrických topných systémů.“, uvedl na tiskové konferenci ing. Cyril Svozil.

Miroslav Petr, vedoucí tuzemského prodeje FENIX Trading seznámil přítomné hosty s novým skleněným sálavým panelem ECOSUN GS, který spojuje elegantní design bezrámových skleněných panelů GR a univerzálnost panelů ECOSUN G/E. Sálavé panely byly ostatně v centru jeho pozornosti: „Právě prodeje sálavých topných panelů v posledních letech rostou, od roku 2000 se prodej vzrostl více jak 7x.  Významu této produktové skupiny odpovídá i naše marketingová podpora.“, uvedl Miroslav Petr před spuštěním nové 3D animace, věnované sálavým panelům ECOSUN.

Nové příležitosti pro elektrické topné systémy v éře výstavby nízkoenergetických domů a budov s téměř nulovou spotřebou dokumentoval FENIX na domě KUBIS 77 Evo od společnosti RD Rýmařov. Ta v posledních letech vybavuje své domy topnými systémy FENIX a její obchodní ředitel, ing. Jiří Pohloudek, se tiskové konference v Jeseníku také zúčastnil.

V centru zájmu bylo samozřejmě nové administrativní centrum. V objektu se třemi nadzemními podlažími, realizovaném podle projektu STING Project s.r.o. z Jeseníku, budou ve zkušebním dvouletém období testovány různé zkušební režimy, kontinuálně bude přitom sledována spotřeba jednotlivých technologických celků, vlastní výroba energie i její ukládání do bateriového uložiště. Detailně budou vyhodnocovány i mikroklimatické podmínky v budově. Zkušební dvouletý režim bude odborně zajišťovat UCEEB s tím, že po prvním roce a po ukončení budou vydány a zveřejněny hodnotící zprávy. V této plně elektrifikované budově je podle slov ing. Cyrila Svozila elektrické vytápění velmi efektivním i ekologickým řešením.

Nastavení parametrů budovy proběhlo pod technickým dohledem UCEEB, své experty do pracovní skupiny vyslalo i Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí a Energetický regulační úřad. Skupina na své první schůzce definovala podmínky testovacího režimu, další jednání pracovní skupiny proběhlo týden po slavnostním otevření nové kancelářské budovy holdingu FENIX.

ZDROJ: PR článek společnosti FENIX Group

RubrikyArchitektura