DELTA dokončila rekonstrukci kancelářských prostor v centru Prahy
Galerie(8)

DELTA dokončila rekonstrukci kancelářských prostor v centru Prahy

Skupina voestalpine jež patří mezi světově proslulé koncerny na zpracování oceli nejrůznějšími technologiemi využívá od loňského podzimu zcela nově zrekonstruované kancelářské prostory na Praze 2. Architektura interiérů o rozloze 280m2  je výsledkem práce architektů ze skupiny DELTA sídlící v Bratislavě a v rakouském Welsu.

Erik Štefanovič, jednatel české pobočky DELTA Projektconsult k projektu uvedl: „Po dvanácti měsících projekce byly uvedeny tyto vysoce komfortní prostory v život. Investorem  těchto reprezentativních prostor určených pro cirka 10 zaměstnanců je společnost voestalpine ČR, s.r.o.“

Moderní koncept architektury v dialogu s původními prvky

Administrativní prostory byly vytvořeny v moderním konceptu, jež vede dialog se zachovalými, památkově chráněnými fragmenty budovy, především s dřevěnými vyřezávanými trámovými stropy ve dvou kancelářích, dále také s křížovou klenbou v zasedací místnosti a gotickou stěnou, která je páteří celého objektu. Ing. arch. Juraj Bačkor k tomuto zajímavému projektu uvedl: „Důkladná analýza těchto prostor nás přivedla k zajímavým řešením. Zcela nově jsme definovali veřejné a neveřejné prostory, změnili jsme dispozice jednotlivých místností. Důraznou péči jsme věnovali osvětlení se kterým korespondují podlahy, jež instinktivně směřují návštěvníka do konkrétních prostor. Na obou koncích dlouhé chodby, jež spojuje veřejné a neveřejné prostory, jsou zrcadlové plochy, kterými se podařilo dosáhnout efektu neohraničeného prostoru“.  

Autoři architektonického návrhu  ing. arch. Domenico Mario La Marca a Ing. arch. Juraj Bačkor k těmto reprezentativním firemním prostorům závěrem uvedli: „V historickém objektu s klenbami a dřevěnými trámy, kde se téměř nevyskytuje žádný pravý úhel, bylo výzvou vytvořit funkční a přitom reprezentativní administrativní prostory. Mezi stěžejní požadavky investora patřilo opticky rozšířit a propojit jednotlivé kanceláře. Na zajímavé atmosféře prostorům přidává unikátní LED-systém osvětlení. Dalším důležitým detailem bylo zlepšení akustických podmínek díky použití akustických sádrokartonových obkladů včetně kompletní výměny elektroinstalace v nově zrekonstruovaných prostorách“.

Projekt v číslech:
Výše investice: 145.000 Eur
Podlažní plocha: 280m2
Poloha: Praha 2, Karlovo nám. 31/555
Činnosti DELTA: architektura, projekce, výběr zhotovitele, technický dozor investora
Celková doba projekce: 12 měsíců
Celková doba stavební realizace: 4 měsíce

www.delta-cz.com