Originální svítidla na Designbloku
Galerie(3)

Originální svítidla na Designbloku

Český výrobce designových svítidel HORMEN CE a.s. vystavuje na letošním Designbloku. Ve své expozici předvede barevná designová svítidla s LED technologií, což je hlavní trend v moderním osvětlování posledních několika let.

Svítidla vybavená LED čipy mají vysokou účinnost, miniaturní rozměry a jsou energeticky šetrná. Díky tomu, že LED zdroje nijak neomezují estetickou stránku produktu, je dnes možné vyrábět tvarově i materiálově atypická svítidla, která vytvoří příjemnou atmosféru prostoru a zároveň splňují technická kritéria a normy.

Součástí skupiny HORMEN se na sklonku minulého roku stala i jihočeská společnost ECO-DESIGN, která se orientuje na ruční výrobu svítidel ze sádry. Na Designbloku budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si netradiční instalaci těchto originálních sádrových svítidel.

Inspiraci Vám jistě přinesou i originální asymetrická svítidla z českého skla, která navrhla designérka Jana Hejdová. Kolekce zahrnuje tři různé varianty skleněných těl. Zcela specifická varianta pak vznikla vyfouknutím hutního skla dovnitř předem vyrobeného drátěného korpusu. Světlo je směřované do hrany těl lamp a jeho měkké rozptýlení vnáší do prostoru jemnou a snovou atmosféru mlžného lesa.

www.hormen.cz