Opřete se o nás!
Galerie(6)

Opřete se o nás!

Partneři sekce:

Bezpečnost, spolehlivá opora při pohybu po schodišti a vyladěný design. Takové je hlavní poslání moderního zábradlí. Výzvou pak při výběru zůstává kvalitní provedení, nadčasovost a snadná údržba.

Nerezové zábradlí má svůj charakter a rádo se přizpůsobuje různým stylům interiéru. K typickým vlastnostem nerezu patří jeho odolnost a také to, že vás bude těšit svým leskem, aniž by vyžadoval speciálnější údržbu. Na trhu je jednoduché řešení splňující všechny výše jmenované vlastnosti. Jde o stavebnicový systém zábradlí společnosti J.A.P., který spočívá v možnosti kombinace jednotlivých komponentů, jež do sebe zapadají. Nebudete tedy stát před výsledkem, na kterém nelze nic změnit, ale zábradlí si vyberete a navolíte přesně podle svých představ!

„Stavebnicový typ zábradlí je v dnešní době snadným a rychlým řešením s prvotřídním designem. Hodí se pro všechny typy schodišť, tedy betonová, bočnicová či segmentová, ale i točitá. Ideální je také na balustrády, francouzská okna nebo balkony,“ zmiňuje Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., předního výrobce nerezového zábradlí.

Stavebnicové zábradlí J.A.P. s lankovou výplní. (foto zdroj: J.A.P.)Jednotlivé typy zábradlí lze kombinovat – nerezové zábradlí s plochými sloupky a skleněná balustráda se skleněnou výplní Grafosklo s motivem vlny. (foto: J.A.P.)

Stavebnice pro velké

Základní rysy zábradlí se odvíjejí od vzhledu sloupku, který určuje křivky ostatních segmentů založených na stavebnicovém principu. Díky tomu je zábradlí rychlým a snadným řešením, které lze sestavit podle vlastního výběru, aniž byste ho museli zařadit do designově nižší třídy. Můžete tedy volit sloupek kulatý, hranatý se čtvercovým průřezem nebo plochý, složený ze dvou nerezových pásů. K výběru je i horní madlo, které může být dřevěné, mořením sladěné s barevností schodiště anebo opět nerezové.

„Díky různým typům výplně může zábradlí nabývat nespočetných podob. Mohou to být například spletená lanka nebo pruty s hladkým povrchem, které mohou směřovat příčným či svislým směrem. Nerez působí ještě elegantněji v kombinaci se sklem, a to jak v průhledné čiré variantě, tak i v průsvitné mléčné skla satinato. Pro vhodnou sladěnost s barevnými tóny interiéru je možné využít i barevné sklo planibel, ornamentní skla podle individuálního výběru nebo také Grafosklo – designové sklo se zatavenou grafikou. Další možnosti nabízí kombinace skleněné výplně s pruty či lanky,“ upřesňuje dále Petr Paksi.

Opomíjeny nejsou ani možnosti ve výběru úchytek, které skleněnou tabuli drží a lze je vybírat podle oblého či hranatého tvaru. Kromě zmiňované kombinace nerezu se dřevem a sklem vám nerezové zábradlí jistě padne do oka i ve společnosti kamene. Díky této variabilitě lze zábradlím J.A.P. také snadno a rychle změnit tvář schodiště výměnou původního zábradlí. A šikovný kutil si s montáží nerezového zábradlí přední české firmy bez problému poradí sám!

Do interiéru i exteriéru

Důležitým faktem je to, že nerezové zábradlí J.A.P. vyhovuje bezpečnostním požadavkům stanoveným vyhláškou a evropskou stavební normou tykající se zábradlí. Nerez vám pak otevře možnosti ke sladění interiérového i exteriérového zábradlí. „Venkovní prostředí jeho využití nijak neomezuje a navíc nabízí atraktivní kombinaci lesku se zahradní zelení. Zábradlí J.A.P. doplní nejen vchod do domu, ale může ozdobit také francouzská okna v patře či balkony. S takovým zábradlím nebudete muset myslet na údržbu, ale čistě jenom na svůj vkus,“ uzavírá Petr Paksi.

  
Nerezové schodiště J.A.P. se hodí jak do interiéru, tak do exteriéru. (foto: J.A.P.)Montáž stavebnicového zábradlí J.A.P. zvládne každý zdatnější kutil. (foto: J.A.P.)

Kontakt:
“J.A.P.“ spol. s.r.o.
Nivky 67
750 02 Přerov
jap@schody-jap.cz
www.japcz.cz

–>–>