Nový poetický design pro armatury
Galerie(8)

Nový poetický design pro armatury

Na začátku byly dvě otázky: Co přijde po minimalizmu? Jaká bude alternativa k chromu? Odpověď nalezlo studio Phoenix Design ve spolupráci s Hansgrohe: PuraVida vnáší do koupelny novou dimenzi designu.

Více tvarů, více emocí, více lehkosti – a více bílé. S armaturami a sprchami  PuraVida vytvořilo studio Phoenix Design poezii v čistotě a srozumitelnosti. Kreativní designéři Andreas Haug a Tom Schönherr vyvinuli nový jazyk tvarů. Protože jsou všechny funkce do výrobků začleněny doslova neviditelně, stálo v popředí magické určování tvaru.

Hra protikladů

Návrhy charakterizují jemné zakřivené linie, měkké křivky a klidná přirozenost. „Šlo nám o zdůraznění tvaru, o něžné emoce, o téměř poetické vedení linií. Armatury a sprchy mají být smyslově pochopitelné,“ vysvětluje Tom Schönherr. „Proto tu nenajdete agresivní rohy nebo tvrdé hrany. Chtěli jsme, aby forma výrobků jednoduše lákala k dotyku.“

„Vysoké nároky na tvar a povrch, které jsou s tím spojené,“ dodává ředitel značky Hansgrohe Richard Grohe, „jsme ale chtěli ještě více zdůraznit. Proto výrobkům PuraVida propůjčujeme vzhled dvou materiálů, který hru protikladů obohacuje ještě o protiklad bílé barvy a chromu.“


Design
Bílá barva základního tělesa armatury byla současně i podnětem vymyslet pro mísicí baterie vhodnou keramiku. Při procesu designování to potom byl i tvar armatury, který určoval design umyvadla a dalších prvků programu. „Pro vytvoření designu umyvadla jsme baterii v bočním pohledu zrcadlili na podélné ose,“ vysvětluje Tom Schönherr.

Prototyp přesvědčil také Klause Groheho, předsedu dozorčí rady a syna zakladatele firmy Hanse Groheho. Ze Schiltachu přijel do sousedního Hornbergu k Franzi Kookovi, řediteli firmy Duravit. Vždyť i předtím tito dva výrobci ze Schwarzwaldu úspěšně spolupracovali.

Jiskra přeskočila i zde. Z původně malé keramické série se stal kompletní program sestávající z umyvadel, van i nábytku: perfektně vzájemně sladěný exkluzivní program pro koupelny. „PuraVida byla krásná výzva pro souhru formy a prostoru,“ shrnuje Tom Schönherr.

Objevte svět PuraVida interaktivně v on-line speciálu na adrese www.hansgrohe.cz/puravida