Interiér pro wellness podle feng šuej

Interiér pro wellness podle feng šuej

V červnu 2012 byl na Brněnské přehradě otevřen nový Maximus Resort Hotel EN Brno, který od začátku tohoto roku nabízí i služby wellness a spa. Koncepci jeho designu podle zásad feng šuej potvrdila i úspěšnost provozu během prvních pěti měsíců

Dvanáctimetrový bazén s protiproudem, vířivka, pára, několik typů saun, Kneippův chodník, odpočívárna, vnější ochlazovací bazének – to je jen několik lákadel z rozmanitých služeb wellness a spa. A to vše v invenčním a kvalitním interiéru, který podle hodnocení médií a samotných návštěvníků řadí toto zařízení mezi nejlepší centra tohoto typu na jižní Moravě. Žádný nablýskaný design jako exhibiční pastva pro oči, ale harmonické rozložení prvků v prostoru podle energetických center. Podle učení feng šuej se všechno kolem nás sestává z energie a co se týká interiéru, ten by neměl být zaplněn nábytkem, v případě wellness předměty, které ho sice mohou zkrášlovat, ale nedělají ho pozitivním a uklidňujícím. Každý prvek v designu má své opodstatnění, zvolená barevnost své působení a každá nabízená služba svou funkčnost.

Osobitý design
Infinit Maximus je zasazen do působivé přírody Brněnské přehrady a jeho nejnovější část – wellness a spa je situována právě do těchto exteriérů a i celá další expanze se podle Radoslava Kobzy, předsedy představenstva Maximus Resort, bude odehrávat uprostřed této krásné přírody. „Další odlišností je neustálý tlak na dokonalou čistotu, nejlepší technologie s ohledem na hygienu, inovace a novinky a taktéž vysoké požadavky na profesionalitu personálu,“ zdůrazňuje Radoslav Kobza. „Při přípravě stavebního záměru jsme se spolehli na našeho osvědčeného partnera, projekční kancelář z Brna Arch.Design, která v rámci projektu navrhovala použité materiály. To se týká i volby výrobků Ytong, s nimiž byla v rámci realizace i prvních měsíců provozu absolutní spokojenost.“

Podle Radoslava Kobzy byl výběr Ytongu první volbou, a to hlavně díky jeho specifickým vlastnostem, které dobře zafungovaly i v náročnějších klimatických podmínkách wellnessu. „Ytong jsme si vybrali pro jeho bezproblémové spojení s prostředím se zvýšenou vlhkostí, navíc, dá se skvěle opracovávat a tvarovat, a proto vyhovoval i designérským představám. Nemluvě už o tom, že tento stavební materiál zapadal i do naší koncepce po harmonii a ekologickém přístupu,“ dodává Radoslav Kobza.

Řeč materiálů
I výběr dalších materiálů naznačuje, že se nešetřilo. Komfort byl na prvním místě. Exotické procedury a rituály se odehrávají ve čtyřhvězdičkovém prostředí, v němž nechybějí ani takové „speciality“ jako privátní whirlpool a vana z jednoho kusu kamene z ostrova Bali. Design se přizpůsobuje řeči materiálů a modeluje je do tvarů, které vytvářejí oázu na fyzickou i psychickou detoxikaci. Přechod z jednotlivých prostředí je plynulý, ale zároveň dostatečně odděluje jednotlivé služby. Zázemí centra (šatny, sprchy, toalety) jsou naddimenzovaná, což slouží k nerušenému pobytu ve wellness a spa. „Velkou zásluhu na našem úspěchu má i spolupráce s profesionálním provozovatelem sítě Infinit,“ dodává Radoslav Kobza. „Jeho zkušenosti byly zahrnuty do komplexní koncepce zařízení.“ Celé centrum se neustále rozšiřuje, což je atraktivní hlavně pro stálou klientelu. Do konce roku se má zrealizovat dalších přibližně 2 000 m2 užitkové plochy, což svědčí o úspěšnosti projektu. Jeho součástí je i design, který je pro všechny smysly.

TEXT: ĽUDOVÍT PETRÁNSKY
FOTO: MAXIMUS RESORT

Článek byl uveřejněn v časopisu ASB.