HALLA: design od studentů i světově uznávaných designérů

HALLA: design od studentů i světově uznávaných designérů

HALLA patří k předním českým výrobcům designového osvětlení technického rázu. Při návrhu svítidel spolupracuje jak s talentovanými studenty, tak proslulými designéry a architekty. V obou případech vzešla ze spolupráce řada ocenění a světový ohlas. Vybraná svítidla si můžete prohlédnout již ke konci října v rámci Designbloku.

Ukázkou promyšleného konceptu je svítidlo SANT, za nímž stojí ve spolupráci s technickým oddělením společnosti HALLA uznávaný nizozemský designér a architekt Rob van Beek. Minimalistická konstrukce hliníkového svítidla je opatřena opálovým difusorem a stmívatelnými LED zdroji, s přímo-nepřímým vyzařováním a možností míchání teploty bílé barvy dle aktuální potřeby – tunable white – 2700K – 6500K. Svítidlo SANT má vynikající světelné parametry, vložené zdroje LED dosahují provozní účinnosti až 150lm/W.

S nastavením správné teploty světla lze účinně pracovat během dne, čímž se dá kopírovat denní cyklus slunce. Od teplé barvy ráno, přes studenou během dne a večer zpět k teplé. Toto nastavení přirozeně odpovídá cirkadiálnímu biorytmu a pozitivně tak působí na lidský organismus. Na příjemný ranní rozjezd, soustředění během dne i večerní uvolnění. Svítidlo SANT je vhodné do domácností, kancelářských, reprezentativních či komerčních proctor. Za svůj nadčasový design získalo prestižní mezinárodní ocenění Red Dot Award 2015, German Design Award 2015 – Special Mention a umístění na shortlistu Lighting Design Awards. K dostání je v černé, bílé, stříbrné a elox variantě. Cena začíná na 5 999 Kč.  

Dalšími zásadními novinkami jsou návrhy svítidel studentů UMPRUM. Již dříve byly na největším světovém veletrhu osvětlovací techniky LIGHT+BUILDING ve Frankfurtu prezentovány rodiny svítidel OVILI, STEP a DRAMI, které původně vzešly ze studentské soutěže pořádané ve spolupráci s Ateliérem průmyslového designu.

Aktuálně dostali příležitost i další studenti, jejichž úkolem bylo vytvořit návrhy retailových svítidel odlišujících se od standardně využívaných produktů. Výsledné prototypy si můžete prohlédnout na Designbloku od 22. do 27. října. Malou ochutnávku pro vás máme i zde.  O tom, že je na co se těšit, svědčí i udělení cen Red Dot Award: Design Concept 2015 pro tři z těchto návrhů.

ZDROJ: PR článek společnosti HALLA