Grafosklo... originální sklo v interiéru
Galerie(11)

Grafosklo… originální sklo v interiéru

Hledáte opravdový designový skvost do interiéru? Vezměte pod lupu tak úžasný materiál, jakým je sklo, a nabídněte zákazníkům něco originálního. Díky nejmodernějším technologiím je dnes na trhu Grafosklo – sklo se zataveným dezénovým materiálem. V rukou odborníků se stává velice užitečným interiérovým prvkem umožňující propojit interiér v jeden celek.

Dveře z Grafoskla – celoskleněné, dvoukřídlé, posuvné po zdiSkleněné plochy jsou tradiční stálicí architektury soukromého i komerčního charakteru. V případě Grafoskla se však nejedná o typickou úpravu skla, jak jste je doposud znali. „Moderní technologie tavicí pece umožňuje pracovat se sklem, které ve své sendvičové struktuře zataví vnitřní grafiku nebo textilii. Jedná se v podstatě o dvě skla nebo v případě obkladu stěny pouze o jedno sklo, vždy v kombinaci se speciální bezpečnostní folií, která je buď v čiré, průhledné, anebo bílé neprůhledné variantě. Uvnitř toho sendviče je pak zataven vybraný grafický motiv, který se může v interiéru opakovat na potisku nábytkových dvířek, závěsech či jiných textiliích,“ vysvětluje Petr Paksi, výkonný ředitel české společnosti J.A.P., která Grafosklo na český trh uvedla.

Široký záběr použití
Grafosklo nalezne v interiéru široké uplatnění – díky němu lze interiér důvtipně propojit pomocí několika zajímavých prvků, například prostřednictvím celoskleněného obkladu stěn včetně meziprostoru u kuchyňské linky, dveří otočných, posuvných po stěně, ale i do stavebního pouzdra či celoskleněné stěny… Tím ale jeho využití zdaleka nekončí. Z Grafoskla můžete mít také skleněnou desku konferenčního nebo jídelního stolu, výplň skleněného zábradlí nebo balustrády. Pro jmenované interiérové prvky se samozřejmě mění tloušťka skleněných tabulí.

Výplň u zábradlí z Grafoskla„Například celoskleněné stěny vyžadují vzhledem k větším rozměrům skla tloušťku dílčích tabulí minimálně 5 mm, tedy celková síla sendviče ve skle začíná na 10 mm. Pro obklady kuchyňských linek využíváme jednovrstvé sklo o síle 5 mm. Pokud se někdo rozhodne využít Grafosklo k ozvláštnění skleněných výplní nerezového zábradlí, sklo bude mít tloušťku 8,76, 10,76, 12,76 nebo 16,76 mm. Maximální velikost skleněné desky, kterou výrobní technologie umožňuje, je až 1,45 × 2,8 metru,“ říká dále pan Petr Paksi.

Bezpečnost především

Grafosklo je samozřejmě vyrobeno z kaleného skla, které je díky svému zpracování až pětkrát odolnější vůči bočnímu nárazu. „A pokud by přece jen došlo k jeho rozbití, nerozláme se na střepy s ostrými hranami, ale na drobné neostré úlomky,“ vysvětluje Petr Paksi. Navíc speciální vnitřní bezpečnostní fólie pak sklu nedovolí, aby se v případě rozbití vysypalo.

Co všechno Grafosklo vydrží…
Designové sklo Grafosklo vyniká nejen jedinečným vzhledem, ale také maximální odolností a pevností. Speciální testování odolnosti skla J.A.P. ukázalo, že Grafosklo je díky úpravě kalení a obsažené bezpečnostní fólii standardním způsobem naprosto nerozbitným materiálem. „Vyjma prudkého a cíleného nárazu do rohu odolalo Grafosklo všem zátěžovým zkouškám – udrželo dva silné muže i pád těžkého kladiva z výšky 1 metru,“ informuje pan Petr Paksi. V běžném provozu domácnosti či kanceláře se tak nemusíte bát, že by se rozbilo nebo poničilo!

Grafosklo o síle 8 mm vydrželo i pád velkého kladiva z výšky 1 metru.
Grafosklo sklo udrží i váhu dospělých mužů.
Skleněná deska Grafosklo o síle 8 mm z kaleného skla zůstane po cíleném nárazu pohromadě díky vnitřní bezpečnostní fólii.

Rada odborníka závěrem
„Nebojte se použití skla při navrhování interiéru. Grafosklo je nejen bezpečné a praktické, ale díky široké možnosti využití na více místech a v jednotném designu umožní, aby daný prostor, soukromý či komerční, působil absolutně kompaktním dojmem,“ uzavírá Petr Paksi.

Celoskleněný obklad z Grafoskla v koupelně Grafosklo najde v interiéru široké uplatnění – propojení otočných dveří a obkladu kuchyňské linky.
Den otevřených dveří v J.A.P.
Chcete se podívat pod pokličku výroby designového skla Grafosklo či stavebních pouzder J.A.P.? Neváhejte a přijďte na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ DO VÝROBNÍHO ZÁVODU SPOLEČNOSTI „J.A.P.“, spol. s. r. o., v Přerově!

KDY: čtvrtek 14. března 2013, začátky odborných prohlídek od 10:00 a 13:00 hod.
KDE: výrobní závod J.A.P., Nivky 67, Přerov
Více na www.umimeudelatdomov.cz/design_roadshow-1/den_otevrenych_dveri_v_j_a_p_a_trachea

Svoji účast potvrďte na email apolackova@dendrit.cz nejpozději do 11. března 2013.

–>–>