Designové trendy - sedací nábytek
Galerie(13)

Designové trendy – sedací nábytek

Sedací nábytek je základem interiérového vybavení každého bytu. Při správném výběru a užití jednotlivých kusů je možné ve vztahu s prostorem vytvořit neobvyklý interiér, vypovídající velkou měrou také o osobnosti majitele.

V širokém výběru sedacího nábytku na trhu by měly být určujícími veličinami vedle designu, typu a ceny dále i materiál, kvalita, bezpečnost (stabilita, pevnost, kvalitní provedení konstrukce) a komfort. Velké možnosti skýtá designérům práce s tvarem a konstrukcí, které mohou být v součinnosti s typem a barvou materiálu designovým artefaktem. Příkladem mohou být rozmanité sedací soupravy různých velikostí od následovníků kdysi rozšířených „kuchyňských“ gaučů nebo naopak krásných sofa, originálních tvarem i desénem až po rozměrné sedací soupravy ve tvaru písmen „L“ či dokonce „U“, umožňující proměnlivé uspořádání.

Ještě více možností nabízejí křesla, jimž je možné díky menším rozměrům vtělit elegantní tvary či je připodobnit jiným předmětům – dámským lodičkám, nebo části lidského těla či třeba ptákům a podobně.  Důležitý je i komfort – například polohovací křesla nabízí kromě vizuální krásy také pohodlí a variabilitu využití – lze v nich ležet i sedět. K dokonalosti byly v tomto směru dovedeny sedací pytle – skýtají neformální posezení, pohodlí, možnost využít nejrůznější materiály i vzory.

Firma: Kartell Lehátko Bird, výrobce: Capellini Materiál: kostra masiv, potah látka nebo kůže dle vzorníku Kartell Cena od 63 038 Kč bez DPH

Lehátko Bird

Firma: Kartell
výrobce: Capellini
Materiál: kostra masiv, potah látka nebo kůže dle vzorníku Kartell
Cena od 63 038 Kč bez DPH

Firma: Polstrin

Gaučík Momo ožívá spojením tradičního čalounění s moderním alukompaktem.
Hodí se stejně dobře do pracovny jako do kterékoli denní místnosti. Dva opěráky umožňují vykouzlit několik variant pro sezení nebo polehávání, ale i spaní. Originalitu gaučíku podtrhují kruhové otvory v zádové části.

Firma: Polstrin
Design: Helena Dařbujánová
Cena od 27.000 Kč

Firma: Polstrin Sedačka Phontos upoutá svou jednoduchostí. Díky měkčímu polstrování nabízí maximální pohodlí při sezení, ležení i odpočinku. Pohodlí zvyšuje hloubka sedáků 60 cm s možností dalšího prohloubení až na 80 cm. Samostatné moduly je možné libovolně kombinovat a vytvořit sestavu pro každý interiér. Cena od 50.940 Kč

Sofa Moara otevírá ze všech stran svou prostornou náruč všem milovníkům originality. Existuje ve dvou variantách Ona a On, lišících se výškou.

Firma: Polstrin
Design: Jan Čtvrtník, Czech Grand Design 2008
Cena od 31.289 Kč

Text: Dana D. Daňková
Foto: Polstrin, Nila, Kartell