Designérská hvězda Matali Crasset na letošním Designbloku

Designérská hvězda Matali Crasset na letošním Designbloku

Designérka žijící a tvořící v Paříži představí exkluzivně v rámci Designbloku svou aktuální mystickou výstavu Voyage to Uchronia. Tato výstava, která vznikla pro významnou Galerii Thaddaeus Ropac, bude k vidění od 7. do 13. října v Art House Colloredo-Mansfeldském paláci.

Výstava reflektuje experimentální prostředí a navazuje na opakující se téma utopie. Název Uchronia odkazuje na definici Régise Messaca z roku 1936, kde je Uchronia vysvětlena jako neznámá krajina ztracena v čase, ke které se vztahují události, které se mohly stát, ale které se nestaly. Projekt popisuje zvyky a rituály imaginární lidské komunity a ve vzpomínkách nás přivádí na kouzelnou černou horu, na místo, kde nahlédneme sami do sebe. Nábytkové solitéry nazvané Permanents jsou jakýmisi kokony, které obklopují neviditelné tělo, které leží, spí nebo sedí.

Matali Crasset se narodila ve Francii v roce 1965. Dětství strávila v malé vesnici na severu Francie, na farmě, kde práce a denní život byly jedno. Vystudovala Les Ateliers Ecole Nationele Supérieure de Création Industrielle. Ve své práci Matali aplikuje čistotu a striktnost a objevuje principy, které nás osvobozují a nutí experimentovat. Její práce rozvíjí témata jako je modularita, adaptace, propojování. Matali odmítá čistý tvar, zkoumá pohyb spíše na základě hypotézy nežli principů. Její tvorba je velice rozmanitá, věnuje se řemeslu, elektronické hudbě, scénografii, grafice i interiérovému designu.

-vb-

zdroj: www.designblok.cz