Co se starou garáží? Přetvořit v rekreační chatu!

Co se starou garáží? Přetvořit v rekreační chatu!

Architekti ze studia Graypants se sídlem v americkém Seatlu dostali skvělý nápad. Starou nepotřebnou garáž rozebrali a její konstrukci využili na stavbu domku na blízkém Vashonově ostrově na břehu Pugetova zálivu.

Originalitu nápadu a příklad recyklace stavebního materiálu nadchnul i porotu organizace The American Institute of Architects (AIA) a ocenila ji cenou Seattle’s Award of Honor.

Z původní stavby se zachovaly dřevěné stěny a obkladové latě, podlaha, střešní vaznice i dlažba. Všem těmto prvkům a materiálům vdechli architekti nový život a nechali vyniknout jejich původní strukturu a ošuntělost.

Tyto materiály pak působivě kontrastují s ocelovým rámem a prosklenými stěnami vyrobenými na míru, které doplňují měděný vnější plášť, panely s LED, betonové podlahy, regály z corianu a corianové vstupní dveře, do nichž je vyryta báseň od amerického básníka Roberta Creeleye, který bývá řazen k beat generation.

Beatnický bohémský životní pocit však obyvatelé této víkendové chaty (nebo snad uměleckého ateliér) zažívají nově – s využitím moderních technologií a materiálů.

Text: kk
Foto: Amos Morgan Photography

RubrikyArchitekturaŠtítky