ROCKWOOL představí na veletrhu Střechy Praha 2013 novinky v izolacích

ROCKWOOL představí na veletrhu Střechy Praha 2013 novinky v izolacích

Počátkem února se v Pražském veletržním areálu Letňany uskuteční již patnáctý mezinárodní odborný veletrh střešních krytin, materiálů, doplňků, izolací, řemesla a služeb pro stavbu a rekonstrukci. Výstavní akce Střechy Praha se během doby své existence stala největším veletrhem v oboru střech ve střední Evropě. Letošní ročník opět slibuje účast nejvýznamnějších výrobců i dodavatelů a kvalitní doprovodný program. V rámci expozice ROCKWOOL si přijdou na své jak zájemci z řad široké veřejnosti, tak odborníci. Pro návštěvníky jsou připraveny novinky pro izolaci stropů a podlah, modely s ukázkami aplikací, přednášky a poradenský servis.

Významný mezinárodní veletrh Střechy Praha proběhne ve dnech 6. – 9. února 2013 v Pražském veletržním areálu Letňany. Záštitu nad jeho konáním letos mimo jiné převzaly Stavební fakulta VUT Brno a ČVUT Praha, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí a Svaz podnikatelů ve stavebnictví. Již tradičně se tento specializovaný veletrh stává ideální příležitostí k seznámení se v jednom čase a místě s trendy nastávající stavební sezóny.

Novinky v sortimentu izolací ROCKWOOL

Mezi standardní stavební a technické izolace letos ROCKWOOL nově zařadí frézovanou lamelu s jednostranným cementovým nástřikem Fasrock LG1 pro zateplení stropů spodem a podlahovou desku Steprock HD4F. Oba tyto produkty budou součástí výstavní prezentace, ve které nebude dále chybět hlavní sortiment pro šikmé střechy, provětrávané fasády, kontaktní fasády (ETICS), stropy, podhledy, podlahy a výrobky pro protipožární ochranu vzduchotechniky. V neposlední řadě nelze opomenout produkty pro ploché střechy, v jejichž rámci bude navíc představen zcela nový certifikovaný systém, kterému se bude věnovat Ing. Pavel Matoušek v přednášce Představení „Sdružení pro plochou střechu“.

Reálné modely stavebních konstrukcí s aplikací izolací ROCKWOOL

Na stánku  ROCKWOOL bude prezentován způsob jak povrchového, tak i hloubkového kotvení dvouvrstvé fasádní desky Frontrock MAX E. Zvláštní část expozice představí model šikmé střechy včetně detailně propracovaného řezu nadkrokevním systémem TOPROCK. Zajímavostí, především pro odborníky, budou zcela jistě výsledky testování střešní izolační desky Monrock MAX E pro pět různých způsobů lepení. U všech bylo totiž naměřeno vyšších hodnot odolnosti proti odtržení, než je deklarováno samotnými vlastnostmi desek z kamenné vlny.

Přednášky odborných zástupců ROCKWOOL v průběhu veletrhu

Doprovodný program veletrhu přináší i letos řadu přednášek a seminářů určených zejména odborné veřejnosti. Produktoví odborníci společnosti ROCKWOOL se ve svých vystoupeních budou věnovat problematice zateplení jak šikmých, tak plochých střech:

7. 2. 2013 – 12:00 – 12:30 – hala 3, sál 4: Výběr vhodné izolace, doporučený postup a správné provedení detailů při zateplení šikmých a plochých střech – Ing. Zdeněk Kobza

8. 2. 2013 – 16:00 – 16:30 – hala 1, sál 3:
Představení „Sdružení výrobců pro plochou střechu“ – Ing. Pavel Matoušek

Střešní konstrukce představují ihned po fasádách nemalé riziko úniku tepla a prostor pro vznik tepelných mostů, které ve svém důsledku vedou ke zvyšování spotřeby energie a celkových nákladů nejen na vytápění. Izolace z kamenné vlny ROCKWOOL představují efektivní řešení, jak uvedené skutečnosti zabránit. Přijďte se přesvědčit na veletrh STŘECHY PRAHA 2013 a navštivte nás v hale 2, stánek číslo 240.

Výstavní plochy jsou pro návštěvníky přístupné ve dnech 6. – 8. 2. 2013 od 10.00 do 18.00 hodin a v sobotu 9. 2. 2013 od 10.00 do 17.00 hodin. Více informací se dozvíte v sekci Novinky na stránkách www.rockwool.cz.

–>–>