image001

Pozvánka společnosti Puren GmbH na veletrh BAU 2023

Vážení obchodní přátelé, rádi bychom Vás pozvali na náš stánek č. 121 v hale A1 na veletrhu BAU 2023, který se koná 17.-22.4. 2023 v Mnichově.

Společnost Puren GmbH letos slaví významné jubileum: 55 let od založení firmy. Puren, výrobce tvrdých polyuretanových pěn se sídlem v Německu, Überlingenu u Bodamského jezera, patří mezi průkopníky technologie tvrdé polyuretanové pěny.

Puren GmbH má dnes široký záběr působnosti. Oblast stavebnictví zahrnuje výrobu a distribuci tepelných izolací pro šikmé a ploché střechy, podlahy a stropy a také fasády. Tepelné izolace Puren mají při minimální tloušťce výborné tepelněizolační vlastnosti a významně tak přispívají ke snížení nákladů na vytápění a k ochraně životního prostředí. I zde se projevilo 55 let vývoje firmy Puren v oblasti výroby tvrdých polyuretanů.

V průmyslové oblasti vyžadují složitější aplikace neustále nová a kreativní řešení. Z tohoto důvodu vyrábí firma Puren velké bloky z tvrdé pěny s různými specifickými vlastnostmi, které se ještě dále upravují dle přání zákazníka. Mohou tak vznikat například přířezy, tvarované díly pro kabiny vzducholodí, chladicí vozy, komponenty pro výrobu kolejových vozidel a kontejnerových systémů, okenních a dveřních prvků, stavbu lodí nebo modelů. Univerzálnost využití je tedy téměř neomezená.

Otázky ochrany životního prostředí, energetické úspory a zachování přírodních zdrojů byly pro firmu Puren vždy velmi významné. Na začátku sedmdesátých let, kdy o problematice klimatu, vodních zdrojů, ochrany přírody, úspory emisí CO2 nebo skleníkových plynů ještě nikdo nemluvil, předběhl Puren svou dobu tím, že začal s recyklováním vlastního polyuretanového odpadu, vznikajícího při samotné výrobě a opracování polyuretanových izolací. Tím dal vzniknout jedinečnému konstrukčnímu materiálu, jakož i sorbentům ropných a chemických látek. Tento koncept se dodnes odráží ve firemní filozofii.

Přijďte se podívat na náš stánek, kde Vám představíme aktuální trendy, nová řešení v oblasti šikmích a plochých střech, podlah, stropů a také fasád. Neopomeneme ani problematiku udržitelnosti , která je dlohodobě filozofií společnosti Puren.

Těšíme na setkání a zajímavé diskuse na našem stánku č. 121, v hale A1.

Dr. Andreas Huther
jednatel společnosti Puren GmbH

Komerční informace; zdroj: Puren GmbH