Ochrana oceánů

02 Kaldewei Franz Kaldewei Christoph Heinrich

Podle odborníků na životní prostředí bude v roce 2050 ve světovém oceánu plavat stejné množství plastového odpadu jako ryb. První náznaky se objevují již dnes. Zvířata hynou kvůli vdechnutým plastovým předmětům a v mnoha druzích ryb nalézáme mikroskopické plastové částečky. Kaldewei se ve spolupráci s WWF dlouhodobě angažuje v programu na ochranu moří v jihovýchodní Asii.

„Udržitelnost se stala neoddělitelnou součástí podnikové filozofie Kaldewei. Velmi rádi podporujeme důležitou činnost WWF v boji proti nárůstu plastového odpadu v oceánech a jsme přesvědčeni, že díky našim snahám můžeme velkou měrou přispět k ochraně moří a čistému životnímu prostředí,“ říká jednatel společnosti Franz Kaldewei.

Kaldewei a WWF chtějí společně zabránit nejenom důsledkům znečištění životního prostředí, ale v prvé řadě také jeho příčinám. V rámci modelového projektu v deltě Mekongu by se mělo množství odpadu díky třídění a recyklaci snížit až o 80 procent. To by mělo dlouhodobě vést k zavírání deponií a vyklízení skládek. Kaldewei při výrobě svých smaltovaných sprchových vaniček, van a umyvadel sází odjakživa na přírodní materiál – kompozit z oceli a skla, jež lze ze 100 procent recyklovat.

Více na www.kaldewei.cz.

Zdroj: Kaldewei

Komentáře