Nové architektonické studio Douglas Wallace Howitt

Nové architektonické studio Douglas Wallace Howitt

Irské studio Douglas Wallace, přední specialista v oblasti designu, architektury a projektového managementu, převzalo pražské studio architektů SHArchitects. Nová společnost bude působit v Praze pod názvem Douglas Wallace Howitt a rozšíří tak svoje odborné působení v regionu střední a východní Evropy. Ředitel SHArchitects Stuart Howitt se stane členem správní rady Douglas Wallace.

Studio SHArchitects působí v České republice od roku 2000 a specializuje se na oblasti komerčního, rezidenčního a maloobchodního designu. Ve společnosti pracuje 18 zkušených architektů, designerů a inženýrů. Za dobu své činnosti se firma podílela na několika významných projektech v Praze včetně rekonstrukcí budovy Forum na Václavském náměstí pro Flow East, sídla Pražské burzy cenných papírů – Burzovní Palác, kanceláří Cushman & Wakefiled na ulici Na Příkopě, kanceláří Reuters, osmi obchodů módní značky Hennes & Mauritz a soukromé nemocnice v Londýnské ulici.

Studio Douglas Wallace založili architekti Hugh Wallace a Alan Douglas v roce 1980 a v současné době disponuje rozsáhlými zkušenostmi v oblasti designu a koncipování projektů v hotelovém a lázeňském průmyslu, a dále projektů pro volný čas po celém Irsku a Velké Británii. Ve střední a východní Evropě se v současné době podílí na developmentu prvního řetězce digitálních kin “The Light” v Rumunsku a obchodního centra v Rumunsku a Polsku, hotelu v České republice a luxusních lázní v Lotyšsku. 

Hugh Wallace, CEO, Douglas Wallace, v této souvislosti řekl:
“Studio SHArchitects si vybudovalo vynikajíci pověst na českém trhu a je uznávané díky komplexnímu provedení vysoce profilovaných developerských projektů. Obě studia se shodují firemní kulturou i úrovní odbornosti, což vede k harmonické spolupráci. Skutečně se těším na spolupráci s týmem SHArchitects při rozvoji a růstu nové společnosti v regionu střední Evropy, který nabízí řadu pracovních příležitostí.”
 
Studio Douglas Wallace Howitt se zaměřuje na vytváření a dodávaní polyfunkčních projektů a projektů týkajících se urbanistických změn, prostředí pro nakupování, bydlení a trávení volného času, nabízí kompletní rozsah služeb včetně přípravných prací, územního plánování, koncepčního designu, brandingu, architektury, designu interiérů a projektového managementu ve všech svých pobočkách v rámci celé Evropy.
 

Zdroj: JWA Prague s.r.o.