Nová rychlá obrana proti vodě

Nová rychlá obrana proti vodě

Společnost Mapei ví, jaké problémy může způsobit voda ve stavebních konstrukcích. Ve svém výzkumu se proto zaměřuje také na vývoj nových hydroizolačních hmot. Výsledkem této snahy je nová pružná hydroizolační stěrka Mapelastic AquaDefense, která je určená pro přímé použití bez nutnosti předchozího ošetření podkladu penetračním nátěrem. Díky této pružné hydroizolační membráně lze spolehlivě ochránit terasy, balkony, koupelny, sprchové kouty a další prostory vystavené kontaktu s vodou a vlhkostí, ve kterých se bude následně provádět pokládka obkladů a dlažeb z keramiky, přírodního kamene nebo mozaiky.

Mapelastic AquaDefense vyniká krátkou dobou vysychání. Při dodržení podmínek stanovených výrobcem lze obklady a dlažbu lepit již čtyři hodiny po nanesení druhé vrstvy stěrky. Minimální technologické přestávky a díky jednoduché aplikaci také rychlý postup prací eliminují možnost zatečení vody do konstrukce.

Mapelastic AquaDefense je i cenově výhodným řešením. Před nanesením hydroizolační stěrky není nutné aplikovat penetrační nátěr. Balení obsahující 15 kg hmoty spolehlivě vystačí na izolaci více než 15 m2. Nespotřebovaný výrobek v originálním balení lze díky jeho neměnným vlastnostem použít i později. Zabraňuje se tak plýtvání materiálem.

Nezbytnou podmínkou aplikace Mapelasticu AquaDefense je suchý podklad s maximální zbytkovou vlhkostí 2,5 %. Techničtí pracovníci společnosti Mapei v rámci bezplatného technického servisu změří vlhkost podkladu a doporučí vhodné systémové řešení přímo na stavbě.

   

Mapelasic AquaDefense se snadno nanáší ve dvou vrstvách štětcem, stěrkou nebo válečkem. Technologická přestávka mezi nanesením první a druhé hydroizolační vrstvy je při optimálních podmínkách přibližně 60 minut. Mapei doporučuje aplikovat Mapelastic AquaDefense s ostatními kompatibilními materiály, které jsou součástí systémového řešení pro obklady a dlažby s hydroizolací.

Více užitečných informací naleznete na www.mapei.cz.

Zdroj: Mapei
–>–>