Největší český výrobce žaluzií CLIMAX otevírá v regionu další výrobní halu

Největší český výrobce žaluzií CLIMAX otevírá v regionu další výrobní halu

SERVIS CLIMAX, a. s. – český výrobce žaluzií, rolet a markýz – otevřel ve Vsetíně novou výrobní halu, která je v blízkosti dvou stávajících firemních objektů. Areál zabírá celkem 17 tisíc m2 a užitná plocha budovy je 7,5 tisíc m2. Své působiště zde nalezne nejrychleji se rozvíjející výrobní divize firmy – venkovní žaluzie. Tento segment zaznamenal meziročně nárůst obratu o 33 %, což představuje zvýšení prodeje o 14 tisíc kusů.

„V současné době se venkovní žaluzie stávají nejoblíbenějším produktem v naší nabídce, protože zákazníkům zaručují nejlepší ochranu proti slunci v kombinaci s výraznou úsporou energie. Proto jsme se rozhodli, že tuto výrobu, která má do budoucna velký potenciál, přestěhujeme a umožníme jí další růst,“ řekl Miroslav Jakubec, ředitel společnosti SERVIS CLIMAX, a. s.

Nové prostory firma zakoupila v červnu loňského roku a provedla rozsáhlou rekonstrukci, která zahrnovala opravu šaten, sociálního zařízení, kompletní rozvody elektroinstalace, vody, vzduchu, IT, podlahy, vytápění, osvětlení, výměnu oken a vrat. Termín spuštění výroby neohrozil ani požár střechy při rekonstrukci haly, kdy byl kompletně zničen střešní plášť o rozloze 1 000 m2.

„Investice téměř za 42 miliónů korun firmě umožní lepší skladování materiálu, pořízení dalších strojů s vyšší produktivitou práce nebo rozšíření nabídky o další typy výrobků. V budoucnu přinese do regionu nová pracovní místa,“ uvedl Miroslav Jakubec, ředitel společnosti SERVIS CLIMAX, a. s.

www.climax.cz

–>–>