NEJNOVĚJŠÍ TREND DVEŘNÍHO KOVÁNÍ? TMAVÉ BARVY A OBLÉ MINIMALISTICKÉ TVARY
Galerie(3)

NEJNOVĚJŠÍ TREND DVEŘNÍHO KOVÁNÍ? TMAVÉ BARVY A OBLÉ MINIMALISTICKÉ TVARY

Mezi prvky, které při zařizování interiéru zvažujeme jako první, patří okna, dveře a podlahy. Méně nápadným, ale důležitým rozhodnutím, je výběr dveřního a okenního kování. A nenechte se zmýlit, správnou volbou dveřního kování můžeme domů přinést designový prvek podtrhující charakter domácnosti.

Jaké kliky ale vybrat, pokud nás zajímá letošní trend? „Plastové kliky prošly klinickou smrtí již před lety, nyní vidíme odklon i od puristických hranatých tvarů“, říká Kristina Boda z firmy Cobra. „Jasným trendem jsou nadčasově minimalistické oblé tvary vhodné zejména do moderních interiérů. Při výběru buďte nároční na ergonomii kliky – příjemný povrch, minimum ostrých hran“, dodává designér Novague.

Mezi nejpopulárnější patří například moderní dveřní kování Convex, které působí nejen luxusně, ale i nadčasově. Ostatně dveřní kování se mění po desítkách let až v rámci větší rekonstrukce.

Kvalitní dveřní kování oblých tvarů i v černé barvě má ve své nabídce největší český dodavatel klik – COBRA. Všechny výrobky je možné nalézt na stránkách www.matekliku.cz.