Konference Stavebnictví, dotace, inovace 23. 1. 2014 v Senátu
Galerie(3)

Konference Stavebnictví, dotace, inovace 23. 1. 2014 v Senátu

Investice do stavebních projektů a inovací uceleně a na jednom místě – pohledem těch nejpovolanějších. Dotační tituly národní i evropské a další možnosti financování. Jak pomohou stavebním investicím a vytáhnou stavebnictví z vleklé krize? Kde ušetřit a jak kontrolovat rozpočet? To vše slibuje již druhá odborná konference pořádaná v rámci soutěže Building Efficiency Awards 2014 s názvem Stavebnictví, dotace, inovace. Koná 23. ledna od 9:00 hodin v Senátu PČR, a to pod záštitou jeho místopředsedy MUDr. Přemysla Sobotky.

Na konferenci vystoupí zástupci Ministerstva životního prostředí, Ministerstva pro místní rozvoj, Státního fondu životního prostředí, Státního fondu rozvoje bydlení, Technologické agentury ČR, Národní ekonomické rady vlády, municipalit a dalších institucí i inovačních firem.

Přednášející se podívají mj. na vyhodnocení i budoucnost programů Nová Zelená úsporám, Panel 2013 + či Jessica. Jak se dají využít grantové tituly Technologické agentury ČR a jak bude vypadat příští programovací období evropských dotací na roky 2014 až 2020? Jaké jsou zkušenosti s financováním stavebních projektů v jednotlivých obcích, přinesou příklady úspěšné praxe. Program konference je dostupný na webu soutěže BEFFA.

Odborné setkání Stavebnictví, dotace, inovace je určeno pro projektanty, investory, realizační firmy, zástupce municipalit (starosty obcí a stavební a investiční odbory) a další zájemce o financování projektů a inovací v oblasti stavebnictví. Účast na konferenci je pro registrované zájemce zdarma. Přihlásit se mohou online až do 22. ledna 14:00 h.

Konferenci pořádá o. s. Media Forum spolu se Senátem PČR pod záštitou jeho místopředsedy MUDr. Přemysla Sobotky. Generálním partnerem této konference i soutěže Building Efficiency Awards je skupina Saint-Gobain, zejména její divize Isover, Rigips a Weber. Partnerem konference je poskytovatel řešení pro elektronickou správu stavební dokumentace i zadavatele stavebních zakázek společnost Copy General. Záštitu soutěži BEFFA, v jejímž rámci se konference koná, udělily MMR, MŽP, MPO, SPS, ČKAIT a SKSI. Mediálním partnerem jsou časopisy vydavatelství Jaga Media ASB, Realizace staveb a Home, vydavatelství Tablet Media a časopisy Stavitel a Smart Cities.

O soutěži BEFFA

V soutěži BEFFA 2014 mohou soutěžit stavby či rekonstrukce z České a Slovenské republiky dokončené v období od 1. ledna 2012 do 31. května 2014. Pro studentské projekty podmínka jejich realizace neplatí.  Přihlásit stavbu či projekt může jak jejich autor, investor či realizační firma, tak jejich vlastník či uživatel. Hodnocení přihlášených projektů probíhá ve dvou kolech – regionálním a mezinárodním. Tři nejlepší stavby z každé kategorie v jednotlivých regionech ČR a SR postupují do česko-slovenského finále, v němž se utkají o vítězství ve svých kategoriích. Kategorie dřevostavba a multikomfortní dům jsou průřezové a budou soutěžit jen v česko-slovenském finále. Výsledky BEFFA 2014 vyhlásí porota v listopadu příštího roku.

Více na webové stránce soutěže: www.beffa.eu

ZDROJ: PR článek BEFFA