Konference Building Efficiency

Konference Building Efficiency

Ve čtvrtek 7. června 2012 se ve vile Grébovka v Havlíčkových sadech na Praze 2 koná odborná konference Building Efficiency 2012 věnovaná energetickým perspektivám ve stavebnictví a architektuře ve vztahu k nové evropské směrnici o energetické náročnosti budov (EPBD II). Konference se pořádá u příležitosti 1. ročníku česko-slovenské soutěže energeticky, architektonicky a konstrukčně výjimečných staveb Building Efficiency Awards (BEFFA).

Konference rozdělená do dvou tematických sekcí – stavební a ekonomické – si bude klást otázky, jak je na novou směrnici připraveno stavebnictví a odborná veřejnost v Česku i na Slovensku, jaké bude mít směrnice ekonomické dopady a jaké skýtá příležitosti, jaké jsou zkušenosti ze zahraničí anebo jak se s požadavky bude vyrovnávat realitní trh.

Stavební panel tak například nabídne přednášku profesora Zdeňka Bittnara z ČVUT na téma připravenosti projektantů na navrhování staveb podle evropské směrnice o energetické náročnosti budov. V ekonomické sekci se mimo jiné přední český ekonom Petr Zahradník pokusí vyčíslit očekávané ekonomické dopady strategie EU 2020.

Celý program konference najdete a přihlásit na konferenci se můžete do 4. června na webu www.beffa.eu. Registrační poplatek pro odbornou veřejnost činí 400 Kč + DPH a zahrnuje občerstvení a základní konferenční servis.

Kdy: 7. 6. 2012, od 9-17 h.
Kde: vila Grébovka, Havlíčkovy sady, Praha 2
–>–>