Kanceláře ROI Hunter navržené ateliérem U1 a přihlášené do kategorie Veřejný interiér 3 (kanceláře a pracovní centra)

Interiér roku 2022: O cenu se uchází přes 200 projektů. Nechybí byty, ale i kaple a soud

Do osmého ročníku soutěže Interiéru roku je přihlášeno 211 výjimečných projektů. V souladu s pravidly musely být všechny dokončeny v předchozím roce. Od prvního ročníku soutěže se jí zúčastnilo neuvěřitelných 1 407 interiérů.

Mezi přihlášenými je největší počet soukromých interiérů, a to sto dva. Z veřejných interiérů zaujme například nový jednací sál brněnského Nejvyššího soudu, farní Kaple sv. Františka v Morašicích u Litomyšle nebo Edukační centrum České filharmonie v pražském Rudolfinu. Pozadu však nezůstaly ani kanceláře, hubby a covorkingová centra.

„Soutěž sleduje stav jednotlivých typů interiérů za daný rok, takže je spolehlivým lakmusovým papírkem indikujícím jakýsi vývojový trend. Přes mnohé předpovědi o hromadném úniku většiny zaměstnanců na home office, se jakýkoliv útlum v oblasti kanceláří nepotvrdil. Naopak, letos jich soutěží ještě víc než vloni.“ říká zakladatel a ředitel soutěže Petr Tschakert.

Farní kaple sv. Františka navržená Jiřím Slívou a Vítem Foglem a přihlášená do kategorie Veřejný interiér
Farní kaple sv. Františka navržená Jiřím Slívou a Vítem Foglem a přihlášená do kategorie Veřejný interiér | Zdroj: Tereza Jiroušková

O vítězích rozhodne osmnáctičlenná mezinárodní porota vedená emeritním rektorem pražské VŠUP prof. akad. arch. Jiřím Pelclem dr. h. c.

Výsledky soutěže Interiér roku za období 2022 budou oznámeny jako vrcholný bod mezinárodního kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum, a to v úterý 16. 5. 2023 v pražském Centru současného umění DOX. Living forum je jakýsi celodenní festival interiérového designu, a kromě českých architektů a designérů přispěje svými přednáškami také řada významných zahraničních hostů.

Záštitu osmému ročníku soutěže poskytl Senát Parlamentu ČR, Ministerstvo kultury SR, Ministerstvo kultury SR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Magistrát hl. m. Prahy a starosta městské části Praha 7.

red