Tepelná pohoda s jedinečnou novinkou ve vytápění
Galerie(6)

Tepelná pohoda s jedinečnou novinkou ve vytápění

Společnost Licon Heat přichází na trh s unikátní novinkou mezi konvektorovými tělesy. Jedná se o výjimečný nadzemní konvektor – je opatřen ventilátorem s velmi tichým chodem a s minimální spotřebou elektrické energie, který dosahuje vysokých tepelných výkonů.

Dnešní doba nás nutí přemýšlet nad spotřebou energie, a to vzhledem k vysokým a dále stoupajícím cenám za elektřinu či plyn. Otopná konvektorová tělesa Licon mají unikátní výměník tepla a svým jedinečným konstrukčním řešením splňují veškeré požadavky na ekonomické otopné těleso, které nám může pomoci dostat náklady za tepelnou pohodu pod kontrolu. Srdcem každého konvektoru, který společnost Licon vyrábí, je výměník tepla neboli otopný registr.

Díky unikátnosti tohoto výměníku je možné dosáhnout vyhřátí místnosti na požadovanou teplotu mnohem rychleji, než je tomu u běžných typů radiátorů. To vše za minimální náklady na spotřebu energie. Konvektory jsou tak šetrnější k úsporám i životnímu prostředí.

K instalaci konvektorových těles se však dnes nepřistupuje jen z hlediska úspory energie, i když tato výhoda je bezesporu jedna z nejdůležitějších. Neméně důležitým faktorem při rozhodování je i jejich  design, díky kterému nacházejí konvektory své uplatnění. V dnešní době, kdy se s velkou oblibou instalují do bytové i veřejné výstavby prosklené plochy, doporučujeme použít jak podlahové konvektory, tak nízká nadpodlažní tělesa (fan-coily). Pro zvýšení tepelného výkonu lze oba druhy osadit i s ventilátorem.

Společnost Licon na základě svých dlouholetých zkušeností a požadavků zákazníků uvedla na trh novou značku Optimized Convection. Jedná se o optimalizovaný systém vytápění. Ten spočívá ve sladění velikosti tepelného výkonu a hlučnosti ventilátorů ve spojení s velmi nízkou spotřebou energie potřebnou pro provoz. Dosud byly součástí tohoto systému vytápění pouze podlahové konvektory s ventilátorem vhodné k topení i chlazení značky PKOC, PKIOC nebo PKWOC . Tyto výrobky, které se umisťují do podlah, je možné osadit různými typy pochozích mřížek, čímž lze vytvořit dokonalý interiér bez viditelného radiátoru. V současné době se tento systém rozrostl i o nadpodlažní těleso OLOC , které svými parametry nahradí několik běžných klasických radiátorů, a přitom nezasahuje do okolního interiéru a dá se rovněž použít i u prosklených ploch, kde vytvoří nejen tepelnou clonu, ale i výkonné topidlo.
 
Otopné konvektorové systémy Licon představují nadčasový a velmi efektivní způsob vytápění místností. To je dáno jejich excelentními užitnými vlastnostmi a možnostmi elegantně skloubit funkčnost a pěkný design.

Společnost Licon Heat, s. r. o., bude představovat na výstavě Aquatherm v Praze hned několik jedinečných novinek, které zavádí do sortimentu nejen na českém trhu.

Bližší informace naleznete na www.licon.cz

–>–>