OPTIHeat – revoluční podlahové vytápění
Galerie(7)

OPTIHeat – revoluční podlahové vytápění

Partneři sekce:

Podlahové topení je uživatelsky považované za nejkomfortnější způsob vytápění. Přináší lepší pocit tepelné pohody při nižší teplotě v místnosti. Nevíří prach, je vhodné pro astmatiky a alergiky. Svými radiátory a rozvodnými trubkami nehyzdí interiér. Je snadno ovladatelné a programovatelné. Převratnou novinkou ze Švédska je vysokorychlostní podlahové vytápění OPTIHeat, posouvající tento komfort ještě mnohem dále, než jsou současné hranice a možnosti. To vše s výraznou úsporou provozních nákladů.

Nízká teplota a vysoký výkon
Systém OPTIHeat pracuje s velmi nízkou provozní teplotou. K nastolení požadované tepelné pohody mu v systému stačí teplota vyšší o pouhých 2 až 3 °C, než je požadovaná teplota v místnosti. V praxi to znamená, že při požadované teplotě 20 °C v místnosti, je teplota média v systému přibližně 23 °C, což tento systém řadí mezi nejefektivnější způsoby vytápění, které jsou v současnosti dostupné na trhu. Je to dané malým množstvím ohřívané vody – jen 14 l na 100 m2, které přitom velmi rychle proudí potrubím OptiFlex s vnitřním průměrem pouhých 5,2 mm. OPTIHeat, na rozdíl od jiných podlahových systémů, navíc dokáže díky rozdílnému způsobu pokládky teplotu z okolí vstřebávat a pomocí systému ji distribuovat do dalších místností. Stejný princip pak slouží i k pasivnímu chlazení domu, bytu nebo kanceláře. 

Připojení systému ke zdroji
Systém OPTIHeat je plně variabilní a umožňuje připojení téměř jakéhokoli zdroje energie, ať už na elektřinu, plynové nebo dřevoplynové kotle, rekuperační jednotku, kombinovanou krbovou vložku apod. Za zmínku však stojí propojení systému s tepelným čerpadlem, které má díky nízké provozní teplotě systému OPTIHeat mnohem účinnější topný faktor – COP až 5,7.

Výhra nejen při rekonstrukci
Díky velmi malému vnějšímu průměru – pouhých 9,2 mm – nabízí potrubí OptiFlex neskutečné množství uplatnění při jeho pokládce, a to nejen v novostavbách, ale především při rekonstrukcích různých objektů. Klasickou pokládkou na tepelnou izolaci a zalitím betonem či anhydridem možnosti uplatnění a způsoby pokládky tohoto systému teprve začínají. OPTIHeat lze například stejně dobře položit do vyřezaných drážek v betonu, čímž se výška podlahy při případné rekonstrukci vůbec nezmění. Další možností je přímé nalepení tavnou pistolí na betonovou plochu nebo položení na dřevěnou odlehčenou podlahu do sádrokartonového rastru. Při takovém položení systému je reálné zvýšení podlahy při rekonstrukci o pouhých 10 až 15 mm pod podlahovou krytinou. Pro nášlapnou vrstvu podlahy pak lze využít téměř všechny dostupné typy podlahových krytin.

Materiály, které vás přežijí
Použité materiály v systému OPTIHeat jsou spolehlivé a vykazují dlouhou životnost. Všechny kovové výrobky jsou pouze z ušlechtilých kovů, jako jsou nerezová ocel, měď, bronz nebo mosaz. Samotné potrubí OptiFlex má životnost 80 let a je na něj standardně poskytována 10letá záruka, což svědčí o jeho mimořádné kvalitě.

Široké využití
Systém OPTIHeat je jediným skutečným nízkoteplotním systémem. S využitím moderních technologií, materiálů a díky nekonvenčnímu způsobu myšlení umožňuje úsporná energetická řešení pro dům, byt, obchodní centra, sklady, výrobní haly nebo třeba jen k vytápění bazénu.

OPTIHEAT.cz, s. r. o.
Malešická 2470/16a
13000 Praha 3

info@vytapenioptiheat.cz
www.vytapenioptiheat.cz

–>–>