Tepelné čerpadlo Buderus Logatherm WPS-K

V dnešní době je stále větší poptávka po ekologickém zdroji tepla – tepelném čerpadle. Na našem trhu jsou upřednostňována tepelná čerpadla vzduch/voda, především kvůli časové nenáročnosti a jednoduchosti montáže. Možná i z toho důvodu jsou bohužel zemní tepelná čerpadla často opomíjenou alternativou. Jejich velkou výhodou je bezesporu vyšší účinnost. Zákazníkovi také odpadne starost s hlučností a umístěním venkovní jednotky, jako je to u vzduchových tepelných čerpadel.

Těchto výhod využil i investor v Jižních Čechách, který měl jasnou představu o novostavbě svého rodinného domu. Zdrojem tepla i chladu se v kombinaci s podlahovou otopnou plochou stalo tepelné čerpadlo země/voda Logatherm WPS6K-1 s integrovaným zásobníkem TV a stanicí pasivního chlazení.

Zákazník získal ekologický zdroj vytápění, který je díky pozvolnému ukládání tepla z letního období, v zimě ještě více účinný než klasické zařízení tohoto typu. Teplo se získává ze 120 m hlubokého vrtu, který je zdrojem tepla i chladu.

Pokud porovnáme zemní tepelné čerpadlo s klasickými zdroji tepla, ať už se jedná o dřevo nebo zemní plyn, tak náklady na vytápění a ohřev teplé vody vycházejí u tepelného čerpadla jednoznačně nejlépe. Pro porovnání jsme použili tabulku, která je veřejně k dispozici na internetu.

Obr. 1 Porovnání nákladů pro dům s tepelnou ztrátou 6 kW
Obr. 1 Porovnání nákladů pro dům s tepelnou ztrátou 6 kW |

Příslušenství značky Buderus, jako je akumulační zásobník Logalux P120 a stanice pasivního chlazení PKSt, dávají technickému zázemí objektu další dimenzi a nenarušují dokonalost celku, o kterou investor usiloval. Celou sestavu doplňuje rekuperace vzduchu.

Pro jakékoliv další informace nás neváhejte kontaktovat na www.buderus.cz.