Pořizujete si venkovní osvětlení? Na tyto 3 věci nezapomeňte!
Galerie(3)

Pořizujete si venkovní osvětlení? Na tyto 3 věci nezapomeňte!

Partneři sekce:

Venkovní osvětlení je pro většinu z nás jakousi samozřejmostí. I proto se spousta lidí soustředí pouze na minimum svítidel, a celý systém tak podcení. Výsledkem je minimálně osvětlený prostor, v němž je šero. Než se navíc člověk dostane k samotnému zapínání světel, často zakopne o nějakou věc, kterou opřel o stěnu nebo položil do cesty. Pokud tedy pořizujete osvětlení do exteriéru, měli byste brát v potaz hned několik pravidel. 3 nejdůležitější vám shrneme v tomto článku.

1. Dostatečná intenzita světla
Myslete na to, že pohyb v nočních hodinách je hodně ovlivněný celkovou intenzitou světla. I proto se vyplatí myslet nejen na celkovou svítivost jednotlivých zdrojů, ale i na jejich četnost. Z pohledu spotřeby vám bohatě postačí žárovky a světelné zdroje pohybující se okolo 7 až 10 W. Ideální jsou bodová světla důmyslně rozmístěná kupříkladu okolo cestiček. Na stěně dobře poslouží i LED reflektor. Výbornou volbou do zastřešeného posezení jsou LED panely a pásky. Ze zdravotního hlediska se určitě nevyplatí osvětlení předimenzovat, případně směřovat do očí.

2. Efektivní a flexibilní ovládání
Hodně důležité je také flexibilní ovládání svítidel. Optimální volbou je inteligentní systém Philips Hue, který se vyznačuje schopností svícení přesně v momentech, kdy je to zapotřebí. Světla ovládáte pouze prostřednictvím mobilního telefonu, respektive důmyslné aplikace.

3. Myslete ekonomicky!
Každopádně. Na trhu se setkáte i s klasickými vláknovými žárovkami, jež se vyznačují minimální pořizovací cenou. Ta by vás ale lákat neměla, poněvadž spotřeba takovýchto žárovek je i desetinásobně vyšší oproti LEDkám. Ty navíc nabídnou i velké množství různých designových svítidel. Individuálně si zvolíte i barevný odstín dle charakteru vaší zahrady a posezení tak, jak budete potřebovat. Více informací o svítidlech najdete na www.lighting.philips.cz/vzdelavani/blog-budoucnost-svetla.

ZDROJ: PR článek společnosti Philips Česká republika s.r.o.