Nový specializovaný veletrh FOR THERM
Galerie(2)

Nový specializovaný veletrh FOR THERM

V termínu od 21. – 25. září 2010 se stanou prostory Pražského veletržního areálu Letňany dějištěm dalšího ročníku tradičního a vyhledávaného stavebního veletrhu FOR ARCH. Společným jmenovatelem veletrhu a řady expozic a doprovodného programu budou úspory. Novinky a zajímavosti z oblasti využívání alternativních zdrojů energie nabídne veletrh FOR THERM 2010, který se návštěvníkům v rámci FOR ARCHU představí vůbec poprvé.

Aktuální trend úpory energií je společný pro obor stavby domů, ale také pro jejich vybavení včetně vytápění a ohřevu vody. Podle odborníků k tomu lze také v podmínkách ČR s výhodou použít obnovitelné zdroje, např. solární systémy pro zajištění teplé vody dokáží uspořit přibližně 60 % energie potřebné pro její ohřev. Snaha ušetřit za provoz rodinného domku a dalších staveb vede k hledání informací a novinek o technologiích využívajících alternativní energetické zdroje.

„Stále častěji se lidé poohlíží po možnostech, jak bydlet, topit a vůbec žít levněji a ekologicky. K vytápění používají např. tepelná čerpadla, kotle na biomasu a na ohřev vody zase solární systémy. Zareagovali jsme na tuto situaci, vyhověli přání mnoha vystavujících firem zabývajících se alternativními zdroji energie a založili specializovaný veletrh FOR THERM,“ vysvětluje Jan Trnka, manažer veletrhu. První ročník veletrhu vytápění, alternativních zdrojů energie a vzduchotechniky proběhne ve dnech od 21. do 25. září v Pražském veletržním areálu Letňany.

Veletrh FOR THERM poskytne návštěvníkům bohatý doprovodný program. Z nabídky vybíráme např. seminář na téma tepelných čerpadel, využití solární technologie pro bytové domy, rekonstrukce panelových domů podle nízkoenergetického standardu nebo revitalizace bytových domů.

Více informací na www.for-therm.cz/2010