Podlaha, která šetří náklady na vytápění
Galerie(9)

Podlaha, která šetří náklady na vytápění

Partneři sekce:

I výběrem podlahy lze ušetřit náklady na vytápění. Lité podlahy výborně vedou teplo a pomáhají tak zvýšit účinnost podlahového topení a usnadnit jeho regulaci. Podlaha, která se jednoduše realizuje nalitím směsi, může být podkladem pro další nášlapné vrstvy nebo i velmi odolným finálním povrchem. Kvalitní materiály pro realizaci litých podlah nabízí na našem trhu skupina Českomoravský beton.

Pro lité podlahy se využívají dva typy směsí: anhydritový nebo cementový potěr. Skupina Českomoravský beton nabízí tyto materiály pod obchodními značkami ANHYMENT® a CEMFLOW®. Oba typy směsí vynikají vysokou tekutostí a absencí pórů, takže dokonale vyplní veškeré prostory mezi trubkami či kabely podlahového topení. Právě díky tomu podlaha lépe akumuluje teplo a podlahové topení se snadněji reguluje, čímž lze značně ušetřit náklady na vytápění.

Rychlejší akumulace tepla

Předností anhydritového potěru ANHYMENT je, kromě vysoké pevnosti a odolnosti vůči deformacím, i možnost snížení podlahové vrstvy až na 3,5 cm nad rozvody podlahového topení, takže pak dochází k rychlejšímu průchodu tepla konstrukcí. Vrstva cementového potěru zase oproti potěru anhydritovému rychleji vysychá, proto se CEMFLOW používá při realizaci podlah v dřevostavbách. Cementový potěr se hodí i pro rekonstrukce a pro prostory s vyšší vlhkostí, jako je historická zástavba, garáže, sklepy apod. Podlaha z litého cementového potěru CEMFLOW vyniká rychlým nárůstem pevností po zatvrdnutí a je možno ji proto brzy zatížit. CEMFLOW se dodává i v barevném provedení a může sloužit jako atraktivní a zároveň velmi odolný finální pochozí povrch (CEMFLOW Look).

Technika pro dodání CEMFLOW na stavbu

Ve srovnání s běžnými potěry je možné realizovat podlahy z litých potěrů CEMFLOW a ANHYMENT v nižší vrstvě i při silnější vrstvě tepelné izolace v podlahovém souvrství. Kombinace větší tloušťky izolace a menší tloušťky lité podlahy je dokonce velmi žádoucí pro úsporu energií. Díky menší tloušťce podlahy se navíc snižuje zátěž stropní konstrukce. Tloušťku lité podlahy si můžete vypočítat sami prostřednictvím kalkulátoru zde.

Zlepšení tepelných vlastností objektu lze dosáhnout i přidáním litých cementových pěn PORIMENT® do podlahového souvrství. Tento lehký materiál s obsahem drceného polystyrenu se pokládá zpravidla na nosný podklad, kde tvoří ideální podmínky pro správné položení kročejové izolace a nahrazuje cenově nákladné a na manipulaci náročné polystyrenové desky.

Nivelace - urovnání CEMFLOW do roviny

Dokonalá rovina

Pomocí litých potěrů lze během pár hodin dosáhnout perfektně rovných podlahových ploch s vynikající pevností, takže není potřeba aplikovat žádné další vyrovnávací vrstvy. Při použití obyčejných podlah z cementové mazaniny hrozí nebezpečí, že výškový rozdíl v rozích jedné místnosti bude i několik centimetrů, což značně komplikuje např. instalaci nábytku. I proto jsou lité podlahy v současné době jedním z nejpoužívanějších řešení podlahových konstrukcí.

Pokládka litých podlah má i další výhodu, a to fakt, že se pracovníci nemusejí pohybovat po kolenou, takže nehrozí poškození topných kabelů či izolačních vrstev. Pro anhydritový a cementový litý potěr je společná i příjemná rychlost realizace podlahové plochy. Za jeden den je možné nalít plochu až 1000 m2, u anhydritové podlahy dokonce až 1500 m2. Hotová podlaha je pochozí už po 24 – 48 hodinách. Díky snadné manipulaci s litými potěry se realizace podlah rodinného domu zkrátí oproti jiným řešením přibližně na polovinu.

ANHYMENT - Mobilní zařízení pro výrobu přímo na stavbě

Pro lité podlahy a další materiály nabízí skupina Českomoravský beton zdarma technické poradenství a konzultace. Podrobné informace a kontakty najdete na webových stránkách www.transportbeton.cz. Vyškolení zkušení odborníci pomohou v rámci servisu zákazníkům s výběrem vhodného materiálu a skladby podlahové konstrukce, případně zprostředkují pokládku lité podlahy na klíč.

ZDROJ: PR článek společnosti Českomoravský beton, a.s.