Jednotlivé odstíny barev spárovací hmoty Ceresit CE 40 jsou v souladu s aktuálními trendy inspirovány čtyřmi přírodními živly – vzduchem zemí ohněm a vodou.

Více barev do života s prémiovými spárovacími hmotami Ceresit CE 40

Moderní a nadčasový vzhled je o kvalitních detailech. Ať už mluvíme o našem domovu, kanceláři nebo veřejných budovách. Kvalitní spárovací hmota, a její barevný odstín, může být stejně důležitá jako obklad a dlažba nebo jiné designové prvky. Spárovací hmoty Ceresit CE 40 pomáhají vyniknout a zároveň dotvořit náladu v celé místnosti.

V interiérovém designu architekti prostřednictvím barev zachycují osobnost a identitu zákazníka. Pokud navrhnou pro zákazníka dokonalou barvu, chtějí, aby jim vydržela dlouhá léta či dokonce desetiletí. A to je důvod, proč společnost Henkel inovuje a vylepšuje své spárovací hmoty Ceresit CE 40.

Inovace pro intenzivnější a odolnější barvu

Barvy dodávají interiéru energii, atmosféru a styl. Nová generace flexibilní spárovací hmoty Ceresit CE 40 má vylepšené vlastnosti. Jednou z nich je receptura Color Perfect, která dělá barvu spárovací hmoty živější, intenzivnější a odolnější. Trojitá ochrana Trio-Protection navíc zabraňuje usazování plísňových spor ve spárách a chrání spárovací hmotu před napadením plísněmi, houbami a jinými nežádoucími mikroorganismy.

Spárovací hmota CE 40 obsahuje technologii Aquastatic která zajišťuje snadnější stékání vodních kapek a zabraňuje tím proniknutí vody do spárovací hmoty.

Prémiová technologie pro dokonalé spáry i ve vlhkém prostředí

Spáry projdou zatěžkávací zkouškou v prostorách dlouhodobě vystavených vlhkosti jak v interiéru (koupelny, sprchy, kuchyně), tak exteriéru (balkony, terasy). Nová generace spárovací hmoty Ceresit CE 40 zajišťuje díky unikátní technologii SILICA ACTIVE vyšší pevnost v tlaku a v ohybu. Tato technologie vytváří vylepšenou hexagonální mikrostrukturu v základní cementové bázi, což vede k vyšší hustotě spárovací hmoty.

Nová spárovací hmota Ceresit CE 40 je zároveň díky zvýšené tvrdosti povrchu odolnější vůči poškrábání a vzniku trhlin. A stabilizované barevné pigmenty garantují homogenní vzhled povrchu spárovací hmoty, jeho dokonalou stálost a intenzitu barev bez výkvětů.

Životnost a barevná stálost spáry se prodlužuje

Spárovací hmota CE 40 obsahuje technologii Aquastatic, která zajišťuje snadnější stékání vodních kapek a zabraňuje tím proniknutí vody do spárovací hmoty. Spáry jsou tak výrazně odolnější vůči plísním a poškození. Tím je zaručena dlouhodobá životnost a barevná stálost spáry.

Flexibilní spárovací hmota CERESIT CE 40 je určena pro použití v interiéru i exteriéru

 

Spárovací hmota i pro kritické podklady

Flexibilní spárovací hmota CERESIT CE 40 je určena pro použití v interiéru i exteriéru, zvláště se doporučuje pro kritické podklady, jako jsou sádrokarton, dřevotříska a plochy s podlahovým vytápěním. Spárovací hmota je obzvláště vhodná pro spárování obkladů a dlažby z keramiky, včetně gresové (slinuté keramické dlažby s minimální nasákavostí), skla, mozaiky, přírodního kamene a mramoru (nenáchylného na probarvení) na stěnách i podlahách.

Jednodušší je i práce se spárovací hmotou, což ocení zejména ti, kdo se spárovací hmotou pracují – spárovací hmota je pochozí už po 6 hodinách (dříve po 9 hod.). Doba zaschnutí se pohybuje v rozmezí od 5 do 30 minut a závisí na nasákavosti použitých obkladů, šířce a hloubce spár a podmínkách na stavbě, zejména teplotě vzduchu a podkladu.

Spárovací hmoty Ceresit CE 40

Barevný koncept inspirovaný čtyřmi přírodními živly

Jednotlivé odstíny barev spárovací hmoty Ceresit CE 40 jsou v souladu s aktuálními trendy inspirovány čtyřmi přírodními živly – vzduchem, zemí, ohněm a vodou. Mezi barvami vzduchu Ceresit Vzduch najdete přírodní pastelové odstíny bílé, stříbrné a šedé. V barvách země převládá barva půdy, kakaa či karamelu.

Ceresit Oheň je pak ideální volbou pro každého, kdo miluje teplo, vitalitu a energii. Voda a odstíny Ceresit Voda – to jsou barvy oceánů a moří, tedy odstíny modré a zelené.

Trend Collection přináší barvy s nadčasovou elegancí

Odborníci společnosti Henkel vytvořili speciální kolekci pro architekty. Šest barevných odstínů dotvářejí styl a náladu v celé místnosti. Moderní klasiku zajistí bílý odstín Marble White. Nejsvětlejší barva v kolekci přináší eleganci a lehkost do vašeho domova.

Pro ty, co mají rádi extravagantní eleganci, je tu odstín Nigh Glow. Třpytivý efekt vytváří luxusní a elegantní vzhled, který lze kombinovat s většinou obkladů a dlažeb. Barva Almondtree Brown s dotekem přírody může být první volbou při použití obkladů a dlažby s tradičním vzorem, stejně tak dobře může zdůraznit moderní vzory obkladů a dlažeb.

Více informací na www.ceresit.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Henkel ČR, spol. s r.o.