Partneři sekce:
  • Prefa

Realizaci nové střechy se nevyplatí podcenit – základem jsou kvalitní tašky

Realizaci nové střechy se nevyplatí podcenit – základem jsou kvalitní tašky

I přes pomalu končící letní dny je stavební sezona stále v plném proudu. Představuje tedy ideální možnost mj. pro stavbu nové či výměnu nebo opravu staré střechy. Abyste dům co nejlépe zaizolovali před chladnými zimními večery, vyplatí se výběru střešních tašek věnovat dostatek času.

Pasivní vzorový dům Chelčice, foto: Markéta Černá

Optimální variantu v tomto ohledu představují střešní tašky a doplňky od největšího českého výrobce betonové krytiny, vápenopískových a pálených zdicích prvků společnosti KM Beta. Díky svým prvotřídním vlastnostem, kvalitnímu zpracování a bohatému výběru se hravě vyrovnají mezinárodní konkurenci. O tom svědčí vzrůstající zájem realizačních firem, projektantů i koncových uživatelů o výrobky KM BETA, který firmu pasuje do role jednoho z největších výrobců střešní krytiny v ČR vůbec.

Při uvažování o nové střeše je třeba mít na paměti, že tato část domu platí za velmi citlivé místo. Jelikož se jedná o složenou konstrukci, existuje mnoho věcí, které se mohou pokazit. Zatímco při novostavbách je vše v rukou projektanta, případně záleží na vkusu či preferencích investora, u rekonstrukcí je potřeba nejprve posoudit kvalitu a únosnost krovu.

Ještě než se pustíme do vlastního pokrývání, je důležité zkontrolovat provedení izolace a osazení fólie. Je důležité používat vhodnou fólii a pracovat správným technologickým postupem. Bohužel i dnes se lze setkat s tím, že je fólie nevhodná pro danou střechu, či není dostatečně překrytá. Realizační firmy, které mají dostatek zkušeností a kladou důraz na kvalitu, však vědí, že nestačí pouze dodržet předepsaný postup. I takový detail, jako je použití okapního plechu, nebo kontralatí dostatečného průřezu, mohou některé firmy zanedbat. Střecha musí být dostatečně odvětraná.

Výběr samotných tašek by měl odpovídat nejen osobním preferencím, ale i místním zvyklostem a samozřejmě architektuře domu. V sortimentu společnosti KM Beta jsou tři základní typy tašek, které se liší svým tvarem a jsou určeny pro sklony od 12 do 90 stupňů. U všech je samozřejmostí precizní zpracování a výroba z ryze českých materiálů, které taškám zaručují dlouhou životnost a vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Střešní krytina KM Beta se vyrábí v celkem sedmi atraktivních barvách – cihlová, višňová, hnědá, černá u krytiny KMB HODONKA, u krytiny KMB BETA navíc šedá, zelená a případně i modrá. Podle vkusu si lze vybírat povrchovou úpravu, a to buď lesklý Briliant, nebo matný Elegant. Čerstvou novinkou sortimentu firmy je pak plochá taška KMB ROTA. Vyznačuje se hladkým povrchem a nová speciální úprava – je vyrobená z jemnozrnného probarveného betonu a povrch je opatřen speciálním akrylátovým nástřikem – jí pomáhá lépe odolávat povětrnostním vlivům. Vyrábí se pouze v černé barvě v lesklém provedení Briliant. Díky svému tvaru se hodí pro moderní stavby s hladkou jednoduchou linií.

Střecha tvoří velkou část celkového vzhledu stavby. I proto se o ní často hovoří jako o páté stěně domu. Při jejím plánování se proto vyplatí myslet i na ty nejmenší detaily včetně doplňkových prvků od těch, které doplňují skladbu střešního pláště a zároveň zlepšují samotnou funkčnost střechy, až po ty čistě okrasného charakteru. Mezi ty prvně zmíněné lze řadit například tašky okrajové, větrací, prostupové nebo anténní, ale třeba také nášlapné rošty, které nám pomáhají při údržbě střechy. U estetických střešních prvků lze sáhnout po hřebenových okrasných prvcích, ozdobných koncových hřebenáčích či tvarovaných hřebenových ucpávkách.

Více se o všech produktech KM Beta dozvíte na www.kmbeta.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti KM Beta a.s.

RubrikyStřecha