Partneři sekce:
  • Prefa

Lehké střešní krytiny

Lehké střešní krytiny

Lehké střešní krytiny jsou stále vyhledávanějším typem zastřešení především díky svým výjimečným vlastnostem. Díky akvizici, v rámci které se součástí skupiny Lindab stala společnost ROVA-CZECH, může nyní tato švédská společnost nabídnout svým zákazníkům na výběr ze 4 odlišných typů profilovaných krytin ve více než 20 barevných odstínech a povrchových úpravách.

Krytiny jsou profilovány do tvaru klasických skládaných tašek, tašek ve výrazném románském stylu nebo naopak nenápadných profilů. Výška vln od 27 do 48mm je důležitým aspektem výrobku. Vytváří plastický dojem a výrazně ovlivňuje tuhost pásů.

Délka záruky všech nabízených střešních krytin Lindab je patnáct let. Ovšem životnost krytin s barevnou povrchovou úpravou je minimálně 40 let v závislosti na podmínkách, kterým je střecha vystavena.

Nízká hmotnost je jednou z hlavních výhod střešních krytin Lindab. Váha kolem 5 kg na 1m2 odpovídá pouze 1/10 hmotnosti klasické skládané střešní krytiny.

Další výhodou profilovaných plechových krytin Lindab je možnost montáže na velmi nízké sklony, a to již od 14°, bez nutnosti bednění a použití těžkých asfaltových pásů pro zajištění vodotěsného podstřeší.

Přehled typů lehkých střešních krytin Lindab:

Lindab Rova Ideal
Jde o cenově nejdostupnější lehkou střešní krytinou nejen v nabídce společnosti Lindab, ale i ve své kategorii na trhu. Barevné provedení krytiny Ideal je spolu se stávajícími střešními krytinami nabízeno v 8 základních odstínech, velmi podobných barvám klasické střešní krytiny. V rozšířené nabídce je pak dalších 6 odstínů.

Lindab Rova Mega
Cenově dostupná s výrazným vzhledem v románském stylu je v nabídce ve 14 barvách, 6 matných odstínech.  Pro krytinu Mega je typická snadná montáž, bezúdržbovost a použití na sklony od 14°.

Lindab Topline
Tato krytina si díky nízké hmotnosti a věrné imitaci tašky získala kromě řady spokojených zákazníků i památkáře. Hodí se na vesnici i do města. Řadí se mezi krytiny s nejvyšším profilem na trhu, díky výšce vlny 42 mm se při montáži neprohýbá, neláme a celkově je velmi pevná. Lze ji použít pro střechy se sklonem již od 14°. 

Lindab Rova Goodlock
Tato krytina je unikátní tím, že se nešroubuje v ploše a odpadají tedy obavy zákazníků ohledně zatékání nekrytými šrouby. Ty jsou v tomto případě totiž překryty samotnou krytinou, čímž se také maximálně eliminuje působení povětrnostních vlivů na životnost krytiny.

Více info na www.lindabstrechy.cz/