Komínové trendy 2018 se nesou na vlně efektivity a energetických úspor

Komínový systém Permeter Smooth Air

Nárůst výstavby v nízkoenergetickém a pasivním standardu klade velké nároky na utěsnění obálky domu. Jakýkoliv zásah do kompatibility domu je tak nežádoucí. Případně jsou kladeny velké nároky na technický standard částí domu, které prochází obálkou domu. Jak se s touto skutečností vypořádali výrobci komínových systémů u nás?

Na tuto otázku nám v krátkosti odpověděl odpověděl technický ředitel společnosti Schiedel, Ing. Jiří Vrba. „ Komín v moderních budovách postavených v nízkoenergetickém či pasivním standardu nesmí nenarušit tepelně technické parametry obálky domu, musí být maximálně těsný vůči venkovnímu prostředí a musí umět eliminovat tepelné mosty při průchodu tepelně izolačními vrstvami budovy. Veškeré letošní novinky jsou navržený v souladu s těmito požadavky.

V posledních letech je velký tlak na efektivitu, rychlost výstavby, spolehlivý provoz a energetické úspory a my se tomuto trendu bezpodmínečně podřizujeme. Proto se snažíme rozšiřovat pole působnosti i mimo holé komínové systémy a snažíme se našim zákazníkům nabídnout více.“

Společnost Schiedel je leadrem v oboru komínové techniky na českém i evropském trhu. Díky více jak 70letým zkušenostem a mezinárodnímu zázemí určuje trendy ve svém oboru.

V posledních letech zažívají boom komínové systémy s integrovanými krbovými vložkami, které výrazně zrychlují stavební proces a redukují počet dodavatelů. Majitelům objektů krbová kamna většinou umožňují využití více zdrojů vytápění, neboť jsou využívány jako doplňk k hlavnímu zdroji, kterým je zpravidla plyn či elektřina. Dodávky těchto zdrojů však závisí na externích dodavatelích a ne vždy je na ně 100% spolehnutí.

Krbová kamna jsou vítaným prvkem i v pasivních domech, kde zabezpečí vytápění samy o sobě. Přítomnost ohně dokáže pocitově výrazně zvýšit komfort bydlení. Moderní komínové systémy s integrovaným krbem zdařile kombinují pradávnou sílu ohně se sofistikovanou technologií, která obstojí i v komplikovaných konstrukcích pasivních domů.

Kingfire

Společnost Schiedel začala nabízet první monolitické komínové systémy s integrovanou krbovou vložkou Kinfgfire již před několika lety. Hodí se zejména do novostaveb rodinných domů. Vyráběny jsou na míru každému projektu, na stavbu se dovezou vcelku a jejich instalace pomocí jeřábu je hotova v řádu minut. V letošním roce byla na trh uvedena novinka Kingfire Grande S, jejichž poznávacím znakem jsou krbová kamna s třístranně průhlednými dvířky, která maximalizují požitek z ohně.

Kingfire Grande S

Celý systém je nezávislý na vzduchu z místnosti, a proto je možné tento typ vytápění instalovat i v novostavbách s řízeným větráním. Dokonale utěsněný systém s komínovou vložkou Absolut je tak možné instalovat i do pasivních domů.

Další novinka letošního roku cílí rovněž na ty, kteří si chtějí dopřát příjemné chvíle u krbu. Umožňuje ale i dodatečnou instalaci. Jedná se o inovovaný komínový systém Permeter Smooth Air, který je možné pořídit v balíčku s moderními krbovými kamny Sirius.

Krbové kamna Sirius

I tento model má na rozdíl od běžných lehkých nerezových komínových systémů zajištěn přísun vzduchu potřebného k hoření přímo průduchem komína. Je tak zcela nezávislý na vzduchu z místnosti. Velkou výhodou je i triple-air konektivita, neboli trojí možnost napojení spalovacího vzduchu ke spotřebiči. Vysoká účinnost spalování, nízké emise, snadná instalace i ovládání jsou samozřejmostí.

ZDROJ: PR článek společnosti Schiedel

RubrikyKomíny