Rohové ventily Comfort s filtrem zaručí nejvyšší kvalitu pitné vody

Zdroj: Schell

Schell je již dlouhá desetiletí synonymem pro spolehlivé a kvalitně vyrobené rohové ventily. Tradiční německý výrobce své výrobky samozřejmě také pravidelně inovuje a vylepšení se proto dostalo i jeho rohovým ventilům Comfort s filtrem.

Mezi důležité požadavky v sanitárních instalacích rozhodně patří ochrana pitné vody před nečistotami a usazeninami. Nejenže se tím chrání samotné armatury a je tak zajištěna jejich dlouholetá bezvadná funkčnost, ale především se tím přispívá k ochraně samotných uživatelů pitné vody.

Firma Schell proto přišla s novou generací svých úspěšných rohových ventilů Schell Comfort. V nich je inovovaný jemný filtr z odolného polyetylénu s velikostí oček pouhých 250 mikronů. Díky tomu je zabráněno průniku nečistot již před vstupem do samotné armatury a přitom nedochází k žádnému snížení průtoku vody.

Zdroj: Schell

Ten si nastavuje uživatel sám dle svých potřeb prostřednictvím ergonomické rukojeti, která ovládá chod dutého vřetene uvnitř ventilu. Právě ve vřeteni se nachází zmiňovaný speciální polyetylénový filtr. K běžné údržbě ventilu není navíc potřeba odborného zásahu, zvládne jí i laik v oboru sanity.

Po uzavření ventilu se filtr jednoduše vyšroubuje z osy rukojeti a krátce propláchne pod proudem čisté vody. Inovací u nových ventilů Comfort je také jejich lehčí chod, uzavírání i otevírání probíhá plynule, lehce, bez jakýchkoliv tlakových rázů.

Zdroj: Schell

Statisticky je kvalita pitné vody odcházející z vodáren do rozvodů u nás na velmi vysoké kvalitativní úrovni. Ale právě v leckdy letitých rozvodech a potrubí v domech se do ní mohou dostat nečistoty a uvolněné mechanické usazeniny či vodní kámen. Toto potenciální znehodnocení pitné vody eliminuje právě instalace moderních rohových ventilů Schell Comfort s filtrem.

Schell garantuje nejen u těchto rohových ventilů, ale u všech svých výrobků dlouholetou životnost a spolehlivost. Toho je dosaženo použitím vysoce kvalitních materiálů a pečlivého dílenského zpracování v domovské továrně v německém Olpe. Není divu, že odborníci v oboru při montážích upřednostňují kvalitu „made in Germany“ od tradiční rodinné firmy, která příští rok oslaví úctyhodných 90 let své existence.

Zdroj: Schell

Více informací o firmě Schell získáte na www.schell.eu nebo na níže uvedených kontaktech.

ZDROJ: PR článek společnosti Schell

RubrikyStavebnictvíŠtítky