Partneři sekce:
  • Stavmat
  • Českomoravský beton

Plastový profil pro energeticky úsporné bydlení

Plastový profil pro energeticky úsporné bydlení

Schüco Alu Inside je sedmikomorový plastový profil bez ocelových výztuží, splňující kritéria pasivní výstavby. Patentovaná technologie vextrudovaných hliníkových pásků přináší plastovému profilu konstrukční hloubky 82 mm nižší hmotnost (oproti profilům s ocelovou výztuhou) i vynikající statické a tepelně izolační vlastnosti.

Optimální rozložení komor, redukce proudění vzduchu ve falci křídla a dostatečně dimenzované komory pro umístění dodatečné izolace z materiálu Neopor® přispívají k hodnotě teplené izolace Uf až 0,74 W/(m2K).

Výrobce nabízí několik variant testovaných pro pasivní výstavbu, včetně verze s certifikací dle požadavků Passive House Institute v Darmstadtu. Trojitá těsnící vložka zaručuje dobré zvukově izolační vlastnosti i odolnost vůči povětrnostním vlivům. Absence oceli a izolační pěny přispívá k 100% recyklovatelnosti profilu.

Z pohledu designu lze vybírat ze tří možností povrchových úprav – exkluzivní technologie metalických odstínů Schüco AutomotiveFinish, laminace konvenčních PVC folií nebo práškově lakované hliníkové krycí lišty řady Schüco Corona TopAlu. K variabilitě profilu přispívá také možnost lepení skla v rámu.

Schüco Alu Inside s úpravou povrchu AutomotiveFinish v odstínu SAF-DB 703


Schüco Alu Inside s certifikací dle Passive House Institute

Pro další informace navštivte www.schueco.cz.