Partneři sekce:

Nulový práh skutečností: Praktické pro hendikepované, komfortní pro každého

Nulový práh skutečností: Praktické pro hendikepované, komfortní pro každého

Tělesně postižení a hendikepovaní lidé mají velmi složitý život a neustále bojují s mnoha překážkami. Vidíme to dnes a denně na ulici i mimo ni. Nejčastější překážkou pro ty, kteří musí trávit život na vozíku, jsou bariérové vstupy. Ačkoliv se situace u nás výrazně zlepšila, stále máme ve vybavení budov co dohánět. I nízký výstupek, jakým je například práh mezi dvěma místnostmi, nebo mezi venkovní terasou a interiérem, je problematický. Ačkoliv je na trhu několik systémových řešení, které nesou označení „nulový práh“, ještě nikdy nebyl ve skutečnosti nulový – až nyní.

Firma REHAU nabídla zcela nový systém RAUCERO. Tato inovovaná konstrukce prahu byla navržena tak, aby nic nepřesáhlo horizont podlahy a přechod byl naprosto plynulý (opravdu ani milimetr přes). „Nulový práh“ REHAU je určen pro systémy SYNEGO a GENEO včetně HS portálů.

Jeho konstrukce umožňuje navíc spolehlivé odvodnění a snadné čištění. Proto jej ocení rovněž investoři, kteří si potrpí na komfort a preciznost v detailech. Zejména ve spojení s konstrukčními možnostmi kompozitních materiálů REHAU – RAU-FIPRO®, které umožňují díky své tuhosti a pevnosti navrhovat nadstandardně velkorozměrné okenní elementy, posunul „nulový práh“ RAUCERO potenciál okenních systémů u rodinných domů (a nejen u nich) o další stupeň výše.

Další informace můžete získat také na www.rehau.cz