Nadčasový vzhled fasád – prosklení v subtilních profilech
Galerie(9)

Nadčasový vzhled fasád – prosklení v subtilních profilech

Partneři sekce:

Udržitelné opláštění vyžaduje více než maximální energetickou efektivitu, současné fasádní systémy z hliníku přinášejí kvalitní minimalistický design a bezproblémovou integraci funkčních prvků s optimálním výkonem. Fasády staví na maximální transparentnosti, pohledově štíhlých profilech, individualizovaném designu v dokonalém provedení, a to při nákladově a časově efektivní výrobě i instalaci.

Sloupko-příčkové fasády z hliníku
Konstrukce charakterizuje čisté a prakticky bezrámové zasklení. Málokteré systémy splní lépe požadavky na transparentní architekturu. Například minimalizované profily fasádního systému Schüco FWS 35 PD mají pohledovou šířku pouhých 35 mm, zároveň splňují hodnoty tepelné izolace ve standardu pasivních domů.

Transparentní fasáda ze systému Schüco FWS 35 PD

Panoramatický design garantuje nerušené pohledy dovnitř i ven. Jedná se o reprezentativní fasády pro rezidenční a komerční projekty, ideální pro luxusní výlohy a další velkoformátová zasklení.

Showroom s prosklením ze systému Schüco FWS 35 PD

I do takto maximálně prosklené stěny lze nerušeně, přesněji řečeno zcela skrytě, zasadit otvíravý prvek. Otvíravě výklopné křídlo ze systému Schüco FWS 60 CV, které se vkládá do běžné fasády, aniž by rozšířilo pohledovou šířku rámu, při vnějším pohledu od pevného zasklení nerozeznáte.

Okna ve fasádě ze systému Schüco FWS 60 CV

Dvě stavební hloubky a variabilní způsob instalace umožňují použití profilu u oken klasických i mezipatrových, opět v rodinné a komerční zástavbě. Za fasádní provedení, při kterém otvíravé okenní křídlo a nosná konstrukce vizuálně dokonale splynou, letos firma Schüco převzala cenu Gold iF Design Award.

Strukturální zasklení s otvíravými okny ze systému Schüco FWS 60 CV

Nemalou pozornost výrobce věnuje uživatelskému komfortu. Mechatronické okenní kování Schüco TipTronic Simply Smart, které se integruje skrytě i do těch nejsubtilnějších profilů, je vybaveno nejtišším plně integrovaným elektrickým pohonem na trhu. Kování splňuje předpoklady inteligentních budov, otevírání a zavírání oken probíhá automaticky skrze integrované senzory. Odezva je operativní a extrémně rychlá, na zamčení nebo odemčení vyžaduje méně než jednu vteřinu. Kování Schüco velmi účinně splňuje požadavek energetické náročnosti.

Mechatronické kování Schüco TipTronic SimplySmart

Může se napojit na systémy ventilace, odvodu kouře nebo přirozeného nočního chlazení. Exteriérové a interiérové senzory porovnávají teplotní rozdíly a vyhodnocují požadavek na otevření nebo naopak uzavření okna. TipTronic je ideálním řešením u těžko dostupných oken na schodištích nebo ve fasádách. Nový design klik se dvěma tlačítky kombinuje výklopnou a otočnou funkci. Myšleno je samozřejmě také na bezpečnost, zejména pak, jedná-li se o okna umístěná v prostorách, kde se pohybují děti. Kování má zvýšenou ochranu proti sevření prstů. V rámci zabezpečení nechybí funkce mechanického nouzového odjištění.

Ovládání pomocí stisknutí tlačítka, kování TipTronic SimplySmart
Stánek Schüco na lednovém veletrhu BAU v Mnichově
Mezinárodní přehlídka novinek v oboru stavebnictví se tradičně po dvou letech uskuteční v areálu Messe München, tentokrát v termínu 16. – 21. 01. 2017. Německá společnost Schüco International KG na domácí půdě nebude chybět. Novinky v sortimentu hliníkových oken, dveří a fasád včetně výše představených systémů budou k vidění v prostorách stánku číslo 501 v hale B1.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti Schüco CZ