Bezbariérové prahy pro HS portály

GU: bezbariérově, bezpečně a komfortně

S novými bezbariérovými podlahovými prahy nabízí GU certifikovaný komfortní program pro vchodové dveře, zdvižně-posuvné dveře, jakož i balkonové dveře ze dřeva a plastu.

Díky bezbariérovému napojení se snadno dosáhne komfortního propojení interiéru s exteriérem. Bezbariérové vstupy nejsou nezbytností pouze v obydlích pro zdravotně znevýhodněné, ale jsou také požadavkem běžných uživatelů kvůli bezpřekážkovým vstupům a jednoduchému ovládání těžkých elementů.

Konstrukce už stávajícího prahu zůstává nezměnená a prostřednictvím montážních dílů se ze standardního provedení stává řešení lícující s podlahou. Projektanti a zpracovatelé tak mohou plánovat a stavět bezbariérově, beze změn při výrobě a zpracování. Výhodou je i to, že všechny přechodové komponenty se dají snadno vyjmout za účelem výměny nebo čištění.

Bezbariérové řešení pro balkónové a vchodové dveře

V oblasti vchodových a balkónových dveří jsou systémové podlahové prahy včetně příslušenství vhodné pro všechny profilové systémy a pro všechny stavební situace v novostavbách a renovacích. Výška přechodu představuje 0 mm, čímž nabízejí 100% bezbariérovost, ale zároveň i 100% těsnost.

Bezbariérové řešení pro balkonové a vchodové dveře
Bezbariérové řešení pro balkonové a vchodové dveře |

Patentované přídavné uzamykání u balkonových dveří umožňuje použít standardní otvíravě-sklopné kování i u bezbariérového řešení. Za svá inovativní bezbariérová řešení získalo GU od Sdružení pro bezbariérové bydlení v Německu cenu za inovaci pro rok 2019.

Cena za inovaci
Cena za inovaci |

Bezbariérové prahy pro HS portály

V oblasti zdvižně-posuvných prvků lze použít bezbariérová řešení u všech podlahových prahů GU-thermostep 164 a GU-thermostep 204. Jsou systémově kompatibilní a mají stejný design jako řešení pro vchodové a balkonové dveře. Výška přechodu je u zdvižně-posuvných dveří pouze 4 mm.

HS portály
HS portály |

Výhody

  • Bezbariérovost je zaručena díky přídavným montážním dílům
  • Od výroby až po montáž se pro zpracovatele nic nemění
  • Možnost dovybavení v již existujících objektech
  • Nízké nároky na péči a údržbu díky demontovatelnému profilu
  • Podlahové prahy a stavební napojení zůstávají nezměněny
ZDROJ: PR článek společnosti GU – stavební kování CZ, spol. s r.o., autor Zbyněk Stloukal. Produktmanager CZ a SK