Partneři sekce:
  • OSMA

Nový rychle stavitelný jeřáb

Nový rychle stavitelný jeřáb

Společnost Liebherr Werk Biberach představila na veletrhu Bauma 2010 nový rychle stavitelný jeřáb Liebherr 81K v úplně novým designu a s maximální úrovní výkonu. Svým důmyslným technickým a vizuálním řešením určuje 81K ve své třídě nové technologické standardy. Liebherr 81 K je první jeřáb ve své třídě, který pracuje jen s dvojzávěsem hákové kladky, což je absolutně inovační přístup definující nové výkonnostní standardy v tržním segmentu.

Seed2Lift
Liebherr 81K je první jeřáb ve své třídě, který pracuje jen dvojzávěsem – absolutní inovace pojmenovaná SPEED2LIFT. Pokud jeřáb pracuje pouze s dvojzávěsným systémem, nastává úspora času, protože není potřeba přelanovat na vícekladkový systém. Samozřejmě že efektivita, optimální nosnosti a rychlost jsou při uvedeném systému zaručeny. 8K1 může nejen pracovat s maximální možnou rychlostí a zdvihat maximálně možná břemena, ale také dokáže pracovat s nejvyššími rychlostmi zdvihu, není-li na háku zavěšeno břemeno.

Vyšší nosnost o 25 %
V porovnání se svým předchůdcem je Liebherr 81 K charakterizován zlepšenými nosnostmi a na konci ramena je nosnost vyšší o 25 %. Přínosem pro uživatele jeřábu je i inovativní vzhled, umístění kabiny se zlepšeným výhledem pro obsluhu, jednoduchá montáž, minimální dopravní náklady a mimořádná variabilita při výškách pod hák či délce výložníku.

Mikrozdvih
Všechny pohonné jednotky jeřábu Liebherr 81 K pracují plynule, a to s použitím systému frekvenčních měničů. Zabezpečení optimálního pohybu každého břemene je ovlivněno rozsahem pohybu na ovládacích páčkách kontrolního pultu, korespondujícím s maximálně možnými rychlostmi. Proto po stlačení tlačítka funkce MICROMOVE se rychlost zdvihu zredukuje o 25 %, takže i nejtěžší břemena mohou být umisťována s absolutní přesností, a to bez uvedení zdvihové brzdy do činnosti.

Inovativní technické řešení
Dalším inovativním řešením jeřábu Liebherr 81 K je poloautomatický systém usazování bloků betonových zátěží uchopovacím mechanizmem a centralizační zařízení ukládání závaží. Samotné betonové bloky je možné alternativně dodat s vyšší konzistenční hustotou betonu, a tím redukovat jejich počet, čas při přepravě i manipulaci. Možnost spojení dvou bloků betonových zátěží v jeden celek a manipulace s nimi je další novinkou s 50% úsporou času. Vkládání dalších věžových dílů při požadavku na zvýšení výšky jeřábu je prováděno pomocí speciálních úchytů bez kontaktu věžových dílů se zemí.

Liebherr 81 K představuje další významný krok společnosti Liebherr při určování trendů v jeřábové technice, směřující k efektivitě, spolehlivosti a posouvání technických hranic.

Technické parametry jeřábu Liebherr 81 K

Norma    EN 14439
Max. výška40,4 m
Max. nosnost6 000 kg
Max. vyložení45,0 m
Nosnost na max. vyložení1 400 kg

Zdroj: Kranimex