08 vitezove jednotlivych kategorii souteze fasada roku 2019

Soutěž Fasáda roku 2019 zná své vítěze

Partneři sekce:

Moderní Cubex Centrum Praha se dnes stalo místem slavnostního vyhlášení výsledků již osmnáctého ročníku soutěže Fasáda roku. Tuto prestižní odbornou soutěž, zaměřenou v několika kategoriích na zdařilá díla realizovaných zateplených či sanovaných objektů, architektonicky výjimečné, se zajímavou texturou, inovativní či jinak neobvyklé svým zpracováním, vyhlásila již tradičně společnost Baumit spol. s r.o.

Do soutěže Fasáda roku 2019 bylo přihlášeno 201 staveb realizovaných v letech 2017 a 2018 v České republice. Podmínkou účasti bylo použití výrobků společnosti Baumit. Veřejná soutěž byla vyhlášena v pěti základních kategoriích a jednotlivé přihlášené realizace staveb posuzovala sedmičlenná odborná porota, které předsedal prof. Ing. arch. Michal Kohout. Jejími dalšími členy byli Ing. arch. Richard Černý, Ing. arch. David Chmelař, Ing. arch. Martin Chválek, MBA, Ing. Milan Špulák, Ing. Jiří Svoboda a Ing. arch. Jiří Harant.

Z prvního základního kola soutěže zvolila zmíněná porota v každé kategorii tři nejlepší realizace, které byly nominovány do druhého finálové kola. Z něj nakonec vzešly vítězné stavby v každé kategorii, které byly dnes večer slavnostně vyhlášeny.

Vítězné realizace staveb v soutěži Fasáda roku 2019

Kategorie Novostavba rodinného domu:
Rodinný dům se šikmou střechou „na druhou“, Struhařov u Mnichovic

Novostavba rodinného domu

Kategorie Novostavba bytového domu:
Residence Castle view, Praha 4 – Kavčí hory

Residence Castle view

Kategorie Novostavba nebytového domu:
Administrativní budova EUROVIA CS a.s., Praha – Krč

 

Administrativní budova EUROVIA CS a.s.

Kategorie Rekonstrukce historického objektu:
Palác opata žďárského kláštera, Brno, Zelný trh

Palác opata žďárského kláštera

Kategorie Revitalizace, sanace, renovace:
Rekonstrukce hospody se sálem v Máslovicích

Rekonstrukce hospody se sálem v Máslovicích

Vítězná díla v jednotlivých soutěžních kategoriích byla oceněna soškou Fasádea a finanční odměnou ve výši 25 000 Kč.

Během odpoledne byly součastí akce tři odborné workshopy zabývající se aktuálními tématy a trendy v oboru stavebnictví a architektury. Slavnostním večerem provázel Ing. arch. Karel Kladívko a k příjemné atmosféře přispělo i vystoupení zpěvačky Anety Langerové.