Partneři sekce:
  • Stavmat
  • REHAU
  • Českomoravský beton

Objevte nepřekonatelný sortiment fasádních skel

Objevte nepřekonatelný sortiment fasádních skel

Prosklená fasáda není jen současným módním trendem, ale i zabezpečením dokonalého osvětlení pracovního prostoru. Sklo bylo, je a stále bude jedním z hlavních stavebních prvků v architektuře, a to nejen díky svým estetickým vlastnostem, jako jsou transparentnost a čistota, ale i díky své různorodosti, možnostem zpracování a v neposlední řadě stále se zlepšujícím izolačním vlastnostem. S nárůstem velkých prosklených ploch v moderních budovách nastává otázka, jak správně navrhnout zasklení z pohledu estetiky, osvětlení, tepelných ztrát, bezpečnosti, akustiky, statiky a mnoha dalších hledisek.

Tvořivost bez hranic
Škála skel společnosti AGC Glass Europe je charakterizována nejen svou nejširší nabídkou, ale také neustálým procesem zdokonalovaní technických parametrů skel (protisluneční ochrana, teplená izolace), jejich vzhledu a možností zpracování. Zároveň tato skla vyhovují dnešním přísným ekologickým měřítkům.* Hlavní snahou společnosti AGC bylo vždy přinášet zákazníkům to nejlepší, mít řešení pro jejich současné potřeby, ale předvídat i ty budoucí…

Pro tento rok si společnost AGC Glass Europe připravila několik novinek zaměřených právě na fasádní zasklení.

Systém bodového strukturálního zasklení
Již několik let se používají systémy bodového strukturálního zasklení fasády, kde váha skla je přenášena přes bodové úchyty a křížové prvky (tzv. spidery) do nosné konstrukce objektu. Aby byla zajištěna vyšší tepelná izolace a lepší estetické vlastnosti, vyvinula společnost AGC nový systém strukturálního zasklení Structura Duo+. S tímto systémem lze snížit celkovou hodnotu součinitele prostupu tepla celé fasády až na U = 1,3 W/(m2 . K). Systém Structura Duo+ se obzvláště hodí pro fasády s izolačním dvojsklem, případně i s vrstveným bezpečnostním sklem.

Ochrana před sluncem
Dostatečný přístup slunce a světla bez nepříjemného horka – to umějí vyřešit skla s protisluneční ochranou. Okna s obyčejným dvojsklem totiž propouští do místností až 76 % sluneční radiace, v důsledku čehož se místnosti často přehřívají. Dnes už existuje celá škála čirých i barevných skel s povlakem a vysokou selektivitou. Už jste někdy slyšeli o sklech s názvy Stopray, Planibel Energy N nebo Sunergy? Právě tato skla dokáží kombinovat řízený prostup sluneční energie s vysokou světelnou prostupností, proto se jim také říká selektivní skla. Co možná největší úroveň světelné prostupnosti (LT = 49 %) a zároveň výrazné snížení prostupu sluneční energie (SF = 23 %) nabízí nové sklo Stopray Ultravision 50. Tato revoluční novinka ze škály skel Stopray je vysoce výkonné sklo s měkkým povlakem se třemi vrstvami stříbra, tzv. triple silver coating. Stopray Ultravision 50 je vždy na extra čirém skle Planibel Clearvision, které zajistí atraktivní a neutrální vzhled. Jak již bylo uvedeno výše, toto sklo nabízí především vysokou úroveň světelné prostupnosti (LT = 49 %), což přináší více přírodního světla do interiéru. Díky vysoké úrovni tepelné izolace (Ug = 1,0 W/(m2 . K)) je dosaženo většího pohodlí a mnohem větších energetických úspor. Jedná se tedy o nejlepší investici vzhledem k výraznému snížení nákladů za klimatizaci a osvětlení budovy.

Izolační dvojsklo s Ug = 0,9 W/(m2 . K)
Škála selektivních skel Stopray nyní nabízí izolační dvojsklo s hodnotou Ug = 0,9 W/(m2 . K). Takto nízké hodnoty Ug je dosaženo kombinací skla s měkkým povlakem (skla ze škály Stopray s hodnotou Ug = 1,0 W/(m2 . K)) a skla s pyrolytickým povlakem Planibel G fasT. Meziskelní dutina je plněna standardním izolačním plynem argonem. Toto složení poskytuje vysokou úroveň tepelné izolace a nízký solární faktor. Přínosem je tedy větší úspora energie jak v zimě (díky nejnižší hodnotě Ug na trhu), tak v létě (nižší solární faktor). Jinými slovy, tato inovace vám umožní významné úspory i větší pohodlí v interiéru po celý rok. Prakticky lze říci, že sklo šetří vaše finance.

Dekorativní skla

Dekorativní skla patří do oblasti, ve které neustále vzniká celá řada novinek. Není divu, sklo v interiéru je funkční, působivé a jednoduše řečeno – velmi krásné. Máte-li navíc k dispozici i další materiály jako dřevo nebo kov, můžete naplno popustit uzdu tvůrčí fantazii při navrhování obkladů stěn, stolů, různých polic či vestavěných skříní s posuvnými dveřmi. Škálu dekorativních skel společnosti AGC rozšířil nový Lacobel T. Toto vysoce kvalitní kalitelné lakované sklo nabízí nejen veškeré výhody skla Lacobel (lesklý povrch, intenzivní barvy, optické zvětšení prostoru, barevná stabilita…), ale také možnost širšího spektra využití díky kalitelnému provedení. Lacobel T je ideální nejen pro použití v interiéru, ale i v exteriéru budovy či domu. Lacobel T je k dispozici ve čtyřech barvách, které jsou v souladu s moderními barevnými trendy; trendová je především barva černá a zářivě bílá.

Protože sklo na fasádě tvoří čím dál větší plochu, měla by se věnovat dostatečná pozornost při výběru vhodného zasklení. Mimo jiné i s touto otázkou vám pomohou odborníci společnosti AGC. Mezinárodní tým je připraven poskytnout konzultace a poradenství obchodníkům, architektům, projektantům a dalším sklářským odborníkům. Pro více informací kontaktujte přímo technické oddělení společnosti AGC Flat Glass Czech na e-mailové adrese ibp@eu.agc.com.

Více informací o produktech společnosti AGC Glass Europe naleznete na webových stránkách www.YourGlass.com.

*AGC Glass Europe, přední evropský výrobce skla, se řídí filozofií Cradle-to-Cradle (neboli od počátku k počátku).
V roce 2010 dostala společnost AGC za své výrobky z plochého skla a skel s měkkým povlakem certifikát v rámci programu Cradle-to-Cradle od nezávislé organizace MBDC.

Cradle to Cradle (C2C) je striktní program organizace MBDC posuzující celkovou náročnost výrobků na životní prostředí, tj. po celou dobu jejich životnosti. Cílem tohoto inovativního přístupu je udílet certifikáty výrobkům společností s nejekologičtějšími výrobními metodami a produkty.

To znamená posuzování vlastností výrobků z hlediska trvale udržitelného rozvoje – od první fáze jejich výroby až po likvidaci konečných produktů. Tento program je zaměřen nejen na hodnocení kvality výrobků, ale také na měření jejich kladného vlivu na ekologickou rovnováhu. Jinými slovy, úkolem zde je brát si při výrobě příklad z principů přírody. To je skutečná nová průmyslová revoluce! Přijetím filozofie a etiky C2C se společnost AGC stala na tomto poli ve sklářském průmyslu lídrem. Skupina AGC je skutečným průkopníkem v zavádění přísných ekologických cílů do svých výrobních postupů a konečných výrobků.

–>–>