Partneři sekce:
  • Stavmat

Netradiční grafiku už viděly stovky tisíc lidí

Netradiční grafiku už viděly stovky tisíc lidí

Jeden z největších tuzemských grafických projektů na ploše téměř 2 400 m2 je možné vidět v Praze. Vůbec poprvé v České republice investor využil technologii perforované grafické fólie na okna od společnosti 3M. A to na budově Prague Gate v jedenáctém pražském obvodu. 

Celou kancelářskou budovu v projektu Prague Gate nově pokrývají žluté listy a květy natištěné na speciální fólii. Motto grafiky zní: „Rozkvetli jsme“ a  podle Jana Březiny ze společnosti Mayfield, která je vlastníkem a developerem projektu, má neotřelá výzdoba ve tvaru rozkvetlé květiny vyjadřovat skutečnost, že budova je praxí prověřená, vyladěná a její chod je bez problémů.

Originální grafiku ukazující inovativní přístup v architektuře a designérství navrhla společnost Graffitti Network. Vytištěná je na speciálních perforovaných okenních fóliích Scotchcal 8173 od společnosti 3M. Při pokrývání budovy se spotřebovalo 22 rolí materiálu, tedy 1 350 m2 fólie. Realizace si vyžádala půlroční přípravu, samotné pokrytí trvalo téměř dva měsíce.

Netradiční grafiku už viděly stovky tisíc lidí. Kolem Prague Gate, která se jako jedna z dominant Prahy 11 nachází poblíž dálnice D1, totiž denně projede na 100 000 aut.

„Fólii firmy 3M jsme vybrali kvůli kvalitní podpoře a jedinečnému záručnímu servisu“, říká realizátor projektu Jiří Černý. Dodává, že konzervativní nicméně originální grafiku velkoplošného polepu majitel zvolil s ohledem na serióznost budovy tak, aby stále přiznávala zdařilý design výškového objektu. Pozitivní reakce veřejnosti i zaměstnanců institucí dané městské části ukazují, že se záměr podařil.

Materiál Scotchcal 8173 společnosti 3M umožňuje z jedné strany celoplošný pohled na grafiku, z druhé strany se přitom dá jednoduše dívat z okna. Fólie je 0,16 až 0,18 mm tlustá, vydrží teplotu -34 ºC až + 65 ºC a při skladování za sucha má životnost 2 roky. Fólii lze čirým lepidlem nalepit na akrylát, sklo, polykarbonát či lakovaný kov mezi okny vozidla.

Prague Gate rozkvetlá díky 3M uvedenou velkoplošnou orchidejovou grafikou jako stylový i architektonický originál nabízí více než 12 000 m2 kanceláří, parkovací místa, jídelnu či 24hodinou recepci. Grafický motiv květiny má provázet i interiéry objektu. 

Zdroj: 3M Česko, spol. s r.o.