V centru Chomutova začala stavba nového obchodního komplexu

Developerská skupina Crestyl zahajuje v těchto dnech stavbu nové dvoupodlažní obchodní galerie Central Chomutov. Její otevření se plánuje před Vánoci 2009 a obyvatelům Chomutova nabídne na celkové prodejní ploše 4400 m2 přibližně 20 maloobchodních jednotek a 52 parkovacích míst na architektonicky unikátně řešené střeše budovy. Ta je situována v samém srdci města u náměstí 1. máje a pěší zóny. Nový komplex bude také zahrnovat rezidenční část s 20 byty, jejichž stavba bude zahájena v nejbližších měsících. Celkové náklady projektu činí 310 milionů korun.

Rozšíření nabídky zboží a služeb v Chomutově

Obyvatelům města i okolí obchodní centrum Central Chomutov přinese širší nabídku zboží, služeb a značek, které v regionu dosud chyběly. „Potenciál pro obchodní centra vidíme i v menším městech, kde zatím stavby tohoto typu chybí. I jejich obyvatelé si ale zaslouží kvalitní nákupní příležitosti. Náš názor potvrzuje i zájem obchodníků – ještě před zahájením stavby se nám podařilo obsadit téměř celou prodejní plochu, navíc značkami, které budou atraktivní nejen pro obyvatele Chomutova, ale i pro široké okolí,“ řekl Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl, která je developerem obchodního centra.

Prodejní plocha obchodního centra je v současnosti již z 88 % pronajata. Mezi největší nájemce patří módní značky New Yorker a C&A, obuv Reno a dm drogerie. Vedle těchto obchodů tu ale zákazníci najdou například i optiku.

Central Chomutov dotvoří centrum města

„Těším se, že vznikne reprezentativní komplex, který jednak architektonicky uzavře historické jádro a jednak do tohoto jedinečného území vrátí život. Věřím, že tento komplex se stane ozdobou Chomutova a že si ho obyvatelé a návštěvníci města coby centrum nakupování, ale i odpočinku a společenského života oblíbí,“ řekla Ing. Mgr. Ivana Řápková, primátorka Chomutova.

Komplex Central Chomutov vyroste v Táboritské ulici na místě bývalého autobusového nádraží. Naváže tak na pěší zónu a architektonicky dotvoří zástavbu v centru města. Projektantem stavby je architektonická kancelář AUKETT, která má bohaté zkušenosti s návrhem a realizací jak obchodních center, tak administrativních budov, rekonstrukcí, bytových souborů a interiérů. Zajímavostí je umístění parkovacích míst na střeše budovy, kde budou zakryta další střechou.

Rezidence Chomutovka: 20 nových bytů v centru

Součástí komplexu Central Chomutov bude také rezidenční část, která nabídne 20 bytových jednotek o velikosti 1+kk až 4+kk. Většina z nich bude vybavena balkónem nebo terasou a parkovacím stáním v přízemí budovy. Stavba této části bude zahájena v nejbližších měsících po dokončení archeologického průzkumu. Předání prvních bytů novým majitelům se plánuje v prvním čtvrtletí roku 2010.

Zhotovitelem stavby projektu Central Chomutov a Rezidence Chomutovka je společnost Metrostav.

Zdroj: CRESTYL