Konopiště resort – Collection of Contemporary Homes

Developerská společnost Resort Living s.r.o. oficiálně představila veřejnosti koncepci projektu KONOPIŠTĚ RESORT. Projekt je realizován ve spolupráci se společností Develon s.r.o., investičním a developerským manažerem prestižního irského investičního fondu Quinlan Private, který projekt financuje.

Konopiště resort je butikový rezidenční development, který ve své kolekci soudobé architektury nabízí dva apartmánové domy se sportovními studii, lofty se zahradami, limitované penthousy s terasami, originální rodinné domy a kolekci reprezentativních Majestic Vil. Ty byly individuálně navrženy různými autory a jsou umístěny na rozlehlých pozemcích (až 4 000 m2). Součástí celé nabídky jsou i návrhy zahradní architektury od Ing. Arch. Lucie Vogelové, terra florida.

Resort je obohacen veřejnou zelení, místy k posezení, dětským hřištěm a Klubem Volavka, který navrhl Jan Kaplický s Future Systems. Klub je srdcem resortu a svým návštěvníkům nabídne krásné výhledy do okolní krajiny – v zimním období přes prosklené stěny interiéru, v létě pak z netradičně řešených venkovních teras. Kromě kavárny s otevřeným krbem zde bude také wellness/spa/fitness, deli, vinotéka a tabák.  Pro úplný komfort budou v jednom ze dvou apartmánových domů umístěny jesle/školka. Samozřejmostí je i 24hodinnový asistenční servis (portýr/recepce/ostraha).

Hlavní architektkou projektu je Ing. arch. Markéta Veselá. Kromě ní přizvala společnost Resort Living ke spolupráci dalších 10 talentovaných českých a zahraničních autorů, kteří pomohli vytvořit tuto zajímavou soudobou kolekci architektury.

Úctu k jednotlivým návrhům developer vyjádřil pojmenováním domů a vil po jejich autorech.  Klienti si tak mohou koupit unikátní  Vilu Štempel,  Vilu Lampa, Vilu Kavánová, Vilu Sládeček, Vilu Bachleda, Vilu Palaščák, Vilu Eichler, Vilu Fránek či Vilu Kaplický a apartmán/loft v Apartmánovém domě Kunc nebo Maura. Volavka v názvu klubu Jana Kaplického stejně jako v logu samotného resortu symbolizuje eleganci a volnost. V okolí k resortu přilehlého Jarkovického rybníka navíc volavky popelavé skutečně hnízdí.

Resort má ambice být příkladem elegantní architektury, ve které se snoubí klasické prvky a přírodní materiály s moderní funkčností. Interiérový design je nabízen ve čtyřech Kolekcích.  Dvě z nich  Sport Collection a Country Elegant Collection jsou nabízeny pro apartmánové a rodinné domy. Majestic Vily mají ještě dvě nadstavby pro náročnější klienty – Hunting Lodge Collection a Black Velvet Collection.

Princip prodeje je developerem přizpůsoben potřebám klienta, a proto bylo jeho marketingové sídlo umístěno v ulici Břehová 208/8 na Praze 1, poblíž Pařížské ulice. Ve stylově zařízeném apartmá, mají potenciální klienti možnost shlédnout model celé lokality a získat profesionální prezentaci projektu.

Celková rozloha pozemků,  na kterých Konopiště resort vzniká je více než 100 000 m2 z toho zastavěná plocha činí 15 000 m2. Projekt nabízí celkem 20 000 m2 obytné plochy v 80 apartmánech, 15 rodinných domech a 21 Majestic Vilách.

V rámci první etapy stavebních prací, které budou zahájeny již během tohoto roku, pak bude postaveno 48 apartmánů, 4 rodinné domy a 4 Majestic Vily. 

Zdroj: Resort Living s.r.o.