/ Byznys /

Realpad plně digitalizuje proces předávání bytů

digitalizace procesu předávání bytů 02
Zdroj: Realpad

Pražská společnost Realpad je technologickým partnerem více než 60 rezidenčních developerů nejen v ČR, ale také v dalších 11 zemích Evropy. Přináší digitální řešení, která šetří čas, peníze a v některých případech také životní prostředí.

Ve spolupráci se slovenským developerem Corwin dokončil pilotní projekt digitalizace celého procesu předání bytů. V současnosti tuto celosvětově jedinečnou službu využívají další významní hráči působící na poli rezidenčního developmentu.

Developerská společnost působící na slovenském trhu od roku 2010 oslovila Realpad s žádostí o pomoc při digitalizaci předávacího procesu bytů klientům. „Hlavním motivem, proč jsme chtěli udělat výrazný krok v rámci digitalizace předávacího procesu, byla jeho časová náročnost. Ta byla způsobena nutností vyplňováním identických informací do čtyř různých papírů, jejich následným skenováním a přeposíláním mezi různými odděleními a chybovostí při přepisování dokumentů. Data navíc nebylo možné efektivně doplnit do našich CRM systémů,“ uvádí Matej Šestina, Head of Innovation společnosti Corwin s tím, že výsledné dokumenty se ke klientovi zpravidla dostávali po mnoha hodinách práce bez přidané hodnoty. Další komplikace navíc vznikaly při řešení vad a nedodělků.

digitalizace procesu předávání bytů 04
Zdroj: Realpad

Bez papíru a komplikací

Komplikovaný proces při předávání bytových jednotek řeší většina světových developerů. V oboru doposud v naprosté většině převládá praxe založená na využití papírových protokolů v několika vyhotoveních. „Navzdory tvrzení mnoha technologických společností vnímáme, že inovativní myšlenky v oblasti rezidenčního developmentu často přichází nejen ze západních zemí, ale také z oblasti střední a východní Evropy. Společnost Corwin nás oslovila progresivním podnětem, zda bychom nebyli schopni celý proces předání jednotek převést do digitální podoby. Nám se podařilo tuto inovaci realizovat, čímž jsme potvrdili roli spolehlivého partnera, který taková řešení dokáže doručit,“ vysvětluje technický ředitel Realpad Matej Vitásek.

digitalizace procesu předávání bytů 05
Zdroj: Realpad

Nižší chybovost, úspora času

Společnost Corwin využila službu digitálního předání jednotek u dvou projektů. „Tyto projekty jsme museli proti předpokladům předávat současně. Nebýt sofistikovaného objednávání se na termín podpisů smluv a odevzdání bytové jednotky, generování smluv i předávacích protokolů a reklamačního modulu, těžko bychom celý proces zvládali. Časové kapacity našich zaměstnanců by na to dřívějším způsobem bez efektivního využití digitálních technologií zkrátka nestačily,“ říká Luisa Maco, která projekt ze strany společnosti Corwin vedla.

„Došlo ke zrychlení celého procesu – vyplnění protokolu je vzhledem k minimalizaci chyb zhruba čtyřikrát rychlejší, podpis stačí pouze jedenkrát. Digitální řešení navíc přispělo k lepší informovanosti nejen v rámci týmu, ale také směrem k třetím stranám jako jsou například banky. Důležité je i propojení s naším klientským portálem, kdy má kupující vše přehledně na jednom místě v digitální podobě. V neposlední řadě dojde ke stoprocentní úspoře spotřeby papíru,” dodává Luisa Maco.

Nedlouho po úspěšném dokončení pilotního projektu zaznamenal Realpad poptávky z řad dalších rezidenčních developerů. “Evidujeme značný zájem, aktuálně probíhá pilotní projekt u dalších významných hráčů, jako je Metrostav Development nebo Penta Real Estate,” uzavírá Matej Vitásek s doplněním, že řešení je možné přizpůsobit specifickým potřebám jednotlivých developerů.

Realpad je technologický partner evropských realitních developerů, investičních skupin a specialistů na správu portfolia nemovitostí. Od založení v roce 2012 se tým stojící za Realpadem specializuje na vývoj propracovaných a uživatelsky přívětivých digitálních produktů, které klientům pomáhají automatizovat procesy, prohloubit vztah se zákazníky a v neposlední řadě hladce a efektivně prodat či pronajmout nemovitosti. Ze svého pražského sídla si dosud Realpad našel cestu k více než 60 klientům v 12 evropských zemích. Společnost řídí jej zakladatel, Marián Škvarek.

CORWIN začínal jako malá společnost v roce 2010 a od té doby se rozrostl na velký tým odborníků v oboru, který posouvá hranice udržitelného a odpovědného rozvoje. Kromě své neustálé snahy o pozitivní vývoj na Slovensku se v roce 2020 rozšířil také o aktivity do hlavního města Slovinska, Lublaně. Cílem společnosti Corwin do budoucna je nadále zlepšovat životy lidí, vytvářet trvalé dědictví pro budoucí generace a stanovit nová měřítka odpovědného a udržitelného rozvoje měst.

www.realpadsoftware.com

ZDROJ: PR článek společnosti Realpad

RubrikyByznysŠtítky