Rezidenční projekt Zlatice na Vítkově
Galerie(10)

Rezidenční projekt Zlatice na Vítkově

V těsném sousedství pražského parku Vítkov vyroste nový rezidenční projekt Zlatice. Celkem nabídne sedmdesát bytů a ateliérů a dokončen by měl být na podzim příštího roku. V záplavě realitních reklam se autoři rozhodli prezentovat zájemcům o nové bydlení svůj projekt ve speciálním Pavilonu Zlatice, který byl vystavěn přímo u budovy, kde bude sídlit Superstudio designérské přehlídky Designblok ´13.

Cílem architektů bylo vytvořit projekt, který reaguje na danou lokalitu a těží z její neobvyklé polohy na pomezí města a parku. Na jedné straně je město se svou jasně danou blokovou strukturou a pravidelností a na straně druhé je rozlehlý park, poskytující volnost a relaxaci. Základní koncept objektu vychází z těchto dvou protipólů, které se v dané lokalitě potkávají. Část objektu otočená k městu (východ, západ a jih) se podřizuje městu a jeho zásadám. Ze severu je pak zasazena samotná hmota objektu, která je otevřená, barevná a reagující na přítomnost parku. Všechny jednotky mají minimálně jednu vlastní terasu, lodžii nebo balkon. Výhled do parku umocňují velká okna – jak francouzská, tak okna s nízkým parapetem. Nerušená otevřenost přístupových cest do parku, výhled do zeleně a na jaře kvetoucí keře zlatého deště, je klíčovým prvkem, který se odráží i v názvu projektu Zlatice.

Přízemí objektu obsahuje kromě několika bytových jednotek a ateliérů tři oddělené vstupy A, B a C (z ulice Kališnická), obchodní plochy a plochy technického zázemí objektu. Na 2. – 7. nadzemním podlaží se nacházejí byty a ateliéry obsluhované třemi samostatnými schodišti a výtahy, které propojují všechna podlaží včetně podzemních. Ve dvou posledních, nejvýše položených nadzemních podlažích, jsou byty s rozměrnými terasami s nádherným výhledem. Pro parkování jsou určena obě podzemní podlaží, ve kterých jsou zároveň umístěny sklepní kóje. Vjezd do garáží je v úrovni 1. podzemního podlaží přímo z ulice Hájkova. První a druhé podzemní podlaží jsou vzájemně propojena rampou. Na střešní konstrukci rampy jsou navrženy zatravněné terasy, které jsou přičleněny k jednotkám v 1. NP.

-vb-

zdroj: www.zlatice.cz

Členění objektu

Moderní architektura & interiéry
„Dnes jsme odstartovali prodej projektu Zlatice, dokončení plánujeme na září roku 2014. Zároveň v těchto dnech dokončujeme prodejní místo na křižovatce ulic Koněvovy a Želivského. Speciální prodejní místo projektu Zlatice se vznáší nad zahradou prvorepublikové vily a jasně ukazuje náš přístup k architektuře i celkovému vyznění projektu,“ popisuje Ing. Jan Horčička ze společnosti EDIFICE construction & consulting, která je zodpovědná za řízení a komunikaci celé výstavby. Interiéry ukázkového bytu navrhlo renomované architektonické Studio pha MgA. Jana Šestáka a MgA. Marka Deyla. Koncept klade důraz na použití kvalitních materiálů a značek.