Bydlení na pavlači

Bydlení na pavlači

Ty tam jsou doby, kdy se bydlení na pavlači považovalo za nepohodlné či nouzové řešení. Městské pavlačové byty dnes nabízejí komfort, styl a život přímo v centru dění. Život v satelitech už neláká tak jako v minulých desetiletích a lidé se vracejí tam, kde mají všude blízko.

Projekt revitalizovaného pavlačového domu v Brně mezi ulicemi Hybešova a Vodní je zajímavým příkladem toho, jak funkčně a esteticky povýšit starší dům na městské bydlení s top parametry. Revitalizace domu z konce devatenáctého století odstartovala letos v březnu a bude probíhat do konce roku.

Exteriér domu a přilehlý dvůr je citlivě rekonstruován s ohledem na zachování původního rázu budovy. Po dokončení rekonstrukce bude k mání osm bytů 1 až 3 + kk, horní byty disponují velkými terasami, na kterých je možné odpočívat, grilovat nebo pěstovat vlastní zeleninu. Dům nabízí krásný výhled na obě dominanty města – Katedrálu svatého Petra a Pavla a hrad Špilberk. „Mladí lidé mají o kvalitní rekonstruované bydlení ve starých domech zájem, ať už jako o startovací bydlení nebo jako o investiční příležitost,“ říká Ivor Ševčík, předseda představenstva společnosti All Inclusive Development, která projekt realizuje.