KANADSKÉ DŘEVOSTAVBY na veletrhu FOR WOOD!
Galerie(4)

KANADSKÉ DŘEVOSTAVBY na veletrhu FOR WOOD!

Již 7. ročník veletrhu dřevostaveb a využití dřeva pro stavbu se uskuteční ve dnech 8. až 11. února 2012. Hlavním tématem jsou masivní dřevostavby – sruby, roubenky a vrstvené masivní dřevo (CLT). Tato témata budou prostupovat celým veletrhem a také doprovodným programem. Ten zpestří účast rodilého Kanaďana a stavitele srubů Dereka Notta. Místem konání je renovovaný areál výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Na veletrhu můžete získat inspiraci a přesvědčit se o významu těchto staveb. Ten totiž přesahuje zaběhnuté české zvyky a názory. Srdečně vás zveme na setkání a debatu s odborníky z oblasti dřevostaveb na veletrhu FOR WOOD 2012. Přímo na veletrhu FOR WOOD se bude stavět ukázka srubu o rozměru 5 × 4m.

FOR WOOD byl v minulosti přidružen k veletrhu FOR ARCH. Jeho osamostatněním a spojením s partnerem Střechy Praha nastane cílená selekce návštěvníků. Je to významný posun vpřed. Navíc připojením akce Solar Praha dojde i k rozšíření o nové obory a ke koncentraci novinek v dřevo-stavební oblasti. Předpokládá se, že veletrhu se zúčastní více než 250 vystavovatelů.

Velkým lákadlem veletrhu bude účast stavbaře srubů Dereka Notta, který představí svá díla přímo na veletrhu. „Používáme pro stavbu velice kvalitní dřevo ze zimního kácení a jsme pyšní na to, že stavíme ekologicky nezávadně a z obnovitelných přírodních zdrojů,“ dodává hrdě Derek Nott, který již několik let působí v ČR v oblasti dřevostaveb a snaží se vrýt svým životem a stylem práce pod kůži Čechů. „Náš tým mluví dokonale anglicky a česky. Chceme se tímto přiblížit našim cílovým zákazníkům a změnit tak jejich smýšlení o srubech. Ty totiž nejsou rozhodně jen zimním a letním sídlem, ale plnohodnotným obytným prostorem,“ doplňuje Nott.

Srubové domy mají své jedinečné kouzlo a energii. Ze zkušenosti zákazníků a uživatelů tohoto druhu staveb jasně vyplývá, že bydlení ve srubu dodává člověku pocit tepla, pohody a svěžesti. To vyvrací právě české mýty týkající se tohoto typu bydlení. A jak to vidí Derek Nott? „Tady v Česku se často potkávám s lidmi, co mají představu, že srub je vlastně jen chalupa. Podle nich patří jen do hor a není to na stálé bydlení. Často si myslí, že srub netěsní, je v něm zima a tak podobně. Opak je však pravda. Rád bych v Čechách ukázal, že sruby a dřevostavby mají své výhody a jsou plnohodnotnou variantou klasické stavby. Věřím, že sruby a dřevostavby patří k nejlepším možnostem bydlení. Jedná se o ekologické stavby s moderním designem vhodné pro rodinné bydlení.“

„Účastí na čtyřdenním veletrhu plného osobních kontaktů a odborných diskusí mohou získat vystavovatelé cenné kontakty a novinky z oboru. Totéž samozřejmě platí pro návštěvníky. Veletrh má sloužit zejména jako centrum novinek a tipů pro dřevostavby. Výhodou je také ideální dostupnost jak pro vystavovatele, tak pro návštěvníky a atraktivnost výstavních prostorů. Vstupní hala potom slouží jako centrum služeb od bankomatů až po restaurace včetně tiskového a informačního centra,“ dodává výčet služeb a přidaných hodnot veletrhu FOR WOOD jeho hlavní manažer Martin František Přívětivý.

Součástí celého veletrhu je i doprovodný program. V jeho rámci budou představeny všechny projekty přihlášené do soutěže Dřevěná stavba roku 2011. Dalším bodem programu bude seminář nazvaný Jak se žije v dřevostavbě. K dispozici bude i poradenské centrum pro zájemce o stavbu těchto zajímavých domů. Zároveň se formou přednášek mohou návštěvníci dozvědět informace o tom, jaké materiály a technologie jsou pro stavbu nejvhodnější a kterým by se naopak měli vyhnout.

–>–>