Výstava Bruselský sen pro velký zájem prodloužila návštěvní hodiny
Galerie(1)

Výstava Bruselský sen pro velký zájem prodloužila návštěvní hodiny

Partneři sekce:

Poslední tři týdny zbývají zájemcům k návštěvě rozsáhlého výstavního projektu Bruselský sen v Galerii hlavního města Prahy, který zde bude k vidění pouze do 21. září. Bruselský sen mapuje československou účast na Světové výstavě EXPO 58 v Bruselu a tendence v oblasti grafického designu, módy i spotřebních výrobků poloviny 60. let.

Výstava se těší nevídané pozornosti veřejnosti a s více než 22 000 návštěvníky je jednou z nejúspěšnějších výstav v Galerii hlavního města Prahy v posledních letech. Také proto budou v závěrečném období – od soboty 13. září – rozšířeny návštěvní hodiny do 19:00 hodin. Výstavu tak bude možné zhlédnout každý den mezi 10:00 a 19:00. Galerie hlavního města Prahy – Městská knihovna bude mimořádně otevřena i v pondělí 8. září a 15. září, a to v době od 10:00 do 18:00 hodin.

Z Prahy bude výstava přesunuta do Moravské galerie v Brně, kde se představí od 20. listopadu 2008 do 1. března 2009. „Těm, co výstavu nestihnou, můžeme doporučit obsáhlou monografii Bruselský sen. Československá účast na Světové výstavě EXPO 58 v Bruselu a životní styl 1. poloviny 60. let, na které pracovalo dvanáct kurátorů výstavy,“ říká Vladana Rýdlová se společnosti Arbor Vitae, jež nápaditě řešenou publikaci vydala a je i spoluproducentem projektu Bruselský sen.

Další informace na www.expo58.info