Takto vypadá dokonalé provensálské venkovské sídlo
Galerie(39)

Takto vypadá dokonalé provensálské venkovské sídlo

Ve francouzské Provence, v blízkosti starobylého městečka Eygalières, se po klikaté cestě mezi olivovníky dostanete až k velkolepému sídlu stojícímu na rozsáhlém pozemku. Už na první pohled jde o nemovitost v typicky provensálském stylu, a to nejen zvenčí, ale i zevnitř. Je to místo doslova nabité venkovskou idylkou – skvělé na rodinnou dovolenou či relax ve dvojici, ale i na trávení důchodu.

Postavené jako před 200 lety

Velké venkovské sídlo stojí uprostřed 12hektarového pozemku. Na jižní straně se nachází bazén o rozměrech 20 m × 8 m. Součástí pozemku je celá řada hospodářských budov, které slouží jako ubytování pro hosty. Zrekonstruovaný a přemodelovaný dům je vytvořen přesně podle místních tradic, ve stylu více než dvě stě let starých staveb, to však neznamená, že by se vymykal moderním standardům – právě naopak, ani po této stránce mu nic nechybí.

Relax pro 19 lidí

Rekonstrukci stavby má na svědomí architektonické studio David Price Design. Požadavkem majitelů bylo vytvořit ze starého domu ideální rekreační dům, ve kterém může přespat celkem 19 lidí. Kromě rekonstrukce samotné hlavní budovy byly potřebné vnější terénní úpravy, rekonstrukce a rozšíření hostinských chalup, vybudování a instalace zcela nového bazénu (je z betonu, omítnutý speciální omítkou), samozřejmě vše s cílem dosáhnout co nejvíce autentického vzhledu původních starých budov.

Punc dali domu místní řemeslníci

K tomuto účelu architekti využili práci místních řemeslníků, kteří pokračují téměř beze změny v staletí starých řemeslných tradicích. Kromě kamenických a stavebních prací či truhlářství bylo hojně použito i kovářské řemeslo – zejména tepané železo. Z něho jsou vytvořeny například pergoly a mnohé další součásti a doplňky domu i areálu. Stínění na pergolách je zhotoveno z tkaného vřesu tak, aby co nejdokonaleji chránilo před sluncem.

Nejvyšší úroveň řemesel a nezpochybnitelný šarm

„Tato kontinuita odborných znalostí umožňuje, že je použit například starý způsob stavění zdí, který využívá malé množství dřeva, dlaždice a kámen přesně jako před stovkami let…“ vysvětluje výhody regionu a jeho nezpochybnitelný šarm David Price. V případě provensálského venkovského studia, které nazývají doma i Perfect Provencale Property, bylo vše dotažené na nejvyšší míru dokonalosti.

Přestavba se nevyhnula ani interiéru

I v interiéru hlavní stavby byly nutné změny. Jedním z požadavků majitelů bylo vytvoření velké kuchyně z řady menších místností, přestavba televizní místnosti, vytvoření prodloužené dvojité jídelny s přímým přechodem do krásného venkovního prostředí, postavení nové pergoly s letním stolováním.

Takto vypadá dokonalé provensálské venkovské sídlo foto - 37---Master-bedroom

Nezbytné bylo předělání koupelen, aby měly moderní design. V kuchyni přibyla nová podlaha, televizní místnost v zadní části přízemí má nový strop vyrobený také starým tradičním způsobem. Nový nábytek vytvořený na míru také pochází z designérské dílny studia David Price Design.

Pohodlí i pro hosty

Po přestavbě hlavního domu pokračovaly práce na menších penzionech v areálu. Ty byly renovovány a rozšířeny, aby mohly plně sloužit hostům. K novému bazénu náleží i bazénový dům – třístranná budova vytvořená z místního vápence. Nechybí sprchy a toalety pro odpočívající přímo u bazénu, dokonce tu je i kuchyňský koutek.

Zdroj: David Price Design
Text: Sabína Zavarská
Foto: Hervé Hôte